Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Současná vláda je nejhorší od roku 1990

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Současná vláda je nejhorší od roku 1990

To, že současná vláda pětikoalice je nejhorší od roku 1990, zní velice často z úst mnoha ekonomů a je faktem. Už jsem ovšem několikrát slyšel, že je nejhorší od roku 1948. Trochu jsem nad tímto tvrzením popřemýšlel, a ono je to vlastně tak trochu pravda. I za doby minulé, vždy museli být ve vládách, odborníci na technické obory. Jak při budování těžkého průmyslu v padesátých letech, tak při záchraně ekonomiky v letech šedesátých (Ota Šik), tak v letech normalizace.

Sestavení současné vlády bylo asi velice těžko rozlousknutelným oříškem. Proč? Protože se musela nasytit pětihlavá nenasytná saň pěti stran a hnutí, tvořících současnou vládní koalici. A tak na ministerstvu financí máme v podstatě elektrikáře, na ministerstvu dopravy mluvku, pardon letitého mluvčího ODS, na ministerstvu obchodu bankovního úředníka, na ministerstvu zahraničí nadšeného mladíčka, který netuší, že tento resort není ministerstvem propagandy a ideologickým orgánem, vyvážejícím momentální názory vládnoucích struktur, ale má být také tím úřadem, který má podporovat mimo jiné i obchodní zájmy České republiky třeba v rozvíjejících se ekonomikách Asie a Afriky. Ministr vnitra je učitel a učitelé byli tak nějak vždy velmi hujersky aktivní ve všem negativním, čím si naše nebohá země prošla v historii. Případ učitele z filmu Vyšší princip je světlou výjimkou. A tak bez mrknutí oka podepsal ministr vnitra úmluvu o rozmisťování uprchlíků, které v podstatě za kšeft přivážejí k evropským břehům neziskovky. Jak těžké bylo pro tehdejšího premiéra Andreje Babiše, aby tuto smlouvu, či úmluvu, nejsem odborník na vše, prostě aby tuto, pro náš stát a občany neblahou věc, spolu s Polskem a Maďarskem vyřadili z naší povinnosti.

Bude to znamenat, až ze země odejdou uprchlíci z Ukrajiny, na které se ministr vymlouvá, že máme výjimku z přijímání uprchlíků, tak budeme muset přijímat uprchlíky, kteří jsou bezpečnostním rizikem. To znamená uprchlíky, se kterými mají nebývale závažné problémy jak ve Francii, tak v Německu, tak ve Švédsku a dalších zemích západu. Je jich všude plno, a nové neustále dovážejí neziskovky přes Středozemní moře. Zajímavé je, že Polsko, které také tu výjimku má, vidí dál než náš ministr vnitra a velice dobře si uvědomuje toto nebezpečí, a tak spolu s Maďarskem hlasovali v EU proti.

Brusel velmi dobře načasoval tuto záležitost do doby, kdy v ČR vládne tato zbabělá vláda, která se bojí všech, kromě vlastních občanů. Má přece v Poslanecké sněmovně nepřehlasovatelnou 108hlasou většinu, má svůj Senát, svého prezidenta a svůj Ústavní soud. A do voleb daleko, a navíc český volič se nechá velmi lehce ovlivnit a má velmi krátkou paměť. Služná média se postarají o to, že tu krátkost paměti veřejnosti dokáží ještě náležitě posílit před parlamentními volbami. Česká vláda je miláčkem Deep State a potažmo bruselských lobbistických kruhů. Je silným rozkladným prvkem Visegrádu. A Visegrád se svou, byť malou, hlasovací silou je Bruselu nepříjemným smítkem v oku.

Byl jsem na skvělé a velice dobře navštívené přednášce, kterou organizoval předseda spolku Nespokojení, bývalý premiér Paroubek. Na tom, že současná vláda je tím nejhorším, co tu máme od vzniku samostatné České republiky, se shodli jak moderátor diskuze Jiří Paroubek, tak pravicový ekonom, docent Miroslav Ševčík, tak bývalý levicový ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek za ČSSD, tak bývalá náměstkyně ministra financí Yvona Legierská, která mimochodem kandidovala za Rozumné v koalici PRAHA NÁŠ DOMOV ve volbách do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Jelikož volby do Poslanecké sněmovny budou až v roce 2025, a vzhledem k tomu, že si kapři rybník nevypustí a tato katastrofální vláda bude vládnout až do poslední minuty volebního cyklu, tak by voliči měli ukázat, co si o této vládě myslí ve volbách do Evropského parlamentu, které budou příští rok na jaře.

Petr Hannig, předseda politické strany Rozumní a bývalý prezidentský kandidát

5 KOMENTÁŘE

  1. Tato vláda je nejhorší v historii homo sapiens. Víte, v čem se liší zvířata od člověka (takzvaně) moudrého? Zvířata si nikdy nezvolí za vůdce smečky idiota.

  2. Na jedné straně je pravda, že vláda odborníků se jaksi nekoná. Na druhé straně je ale také pravda, že ekonomové, i když nejsou přímo ve vládě, obklopují ministry i premiéra ze všech stran. Ekonomy – poradce máte v NERV, NRR a osobní poradce politiků. Jurečkův poradce Filip Pertold, Stanjurův poradce Jan Škrabka, premiérovi poradci H. Horská a Š. Křeček. Pan ekonom Křeček byl slyšet v souvislosti s nákupy v Polsku až příliš. Co se týká penzijní reformy (nikoliv důchodové), MF ČR otevřeně hlásí úspěch bankovní lobby v článku „Nové spoření na penzi umožní zdvojnásobení daňového odpočtu. Stanjura navrhuje 48 tisíc ročně“ (na webu e15.cz). V článku je velmi výstižně napsáno: „Tento nástroj zabezpečení na odpočinek je součástí novely zákona, jež má přispět k ROZVOJI KAPITÁLOVÉHO TRHU“. Přitom ekonomka Horská ve stejném článku konstatuje, cituji: „Je samozřejmě nutné podívat se na efektivitu současných penzijních fondů, jejichž výnosy jsou nízké“. Příznačný je také závazek NRR (loňský rozpočet NRR byl bez mála 24 milionů korun), zatáhnout za finanční brzdu při 55% zadlužení státní pokladny vzhledem k HDP. Skutečné zadlužení státu je ve výši 3 + 4 = 7 bilionů korun. To znamená, že zadlužení státní pokladny převyšuje 100 % roční HDP Česka. Ty 4 biliony korun je implicitní dluh ve státním důchodovém systému. Dluh souvisí s nenarozením 1 300 000 dětí do VYROVNANÉ demografické bilance v posledních 30 letech a tím ztrátu třetiny daňových poplatníků s časovým odstupem jedné generace. Tak kdy že to zatáhnou ekonomové z NRR za dluhovou brzdu? Co tím chci říci? Posledních 31 let je ve znamení neomezené vlády ekonomů – politiků i ekonomů – poradců politiků. Přitom údajní ekonomové mají kvalifikaci na řízení firmy, státu ani náhodou!!! Přišel na to dokonce A. Babiš a nahlas to řekl (AB 2014: Chci řídit stát jako firmu. AB 2021: Stát není firma).

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here