Home Zahraničí Tokajev: Tragédie v Kazachstánu nezůstane bez odezvy

Tokajev: Tragédie v Kazachstánu nezůstane bez odezvy

FOTO - (za)

Prezident Kassym-Jomart Tokajev vyjádřil soustrast rodinám a přátelům lesních dělníků, kteří zahynuli při rozsáhlém požáru v přírodní rezervaci Semej Ormany.

»Přijel jsem speciálně proto, abych vám vyjádřil soustrast. Je to velká tragédie pro všechny naše lidi. Buďte prosím v této těžké chvíli silní. Sdílím váš zármutek nad ztrátou. Pověřil jsem vládu, aby vás všemožně podporovala, ať už finančně nebo jinak. Pokud se na vládu a na mě osobně obracíte, ozvěte se, vyjádřete své prosby a výzvy,« uvedl Tokajev.

»Všem samozřejmě vyhovíme. Samozřejmě, že mrtvé bohužel nemůžeme vrátit zpět, ale život jde dál. Ale jedno chci říci s jistotou, že ti, kteří jsou za tuto tragédii zodpovědní, budou postaveni před soud v souladu se zákonem. Na toto pondělí vyhlašuji Den národního smutku. Budeme truchlit s vámi a připomínat si jména obětí. Na všech frontách, ať už jde o orgány činné v trestním řízení nebo ministerstva, budou přijata příslušná opatření. Nyní uspořádám schůzku a určitě se z toho poučíme,« dodal.

FOTO – (za)

Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice informovalo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a všechny diplomatické mise akreditované v České republice, že v souvislosti s úmrtím lidí v důsledku požáru v Abajské oblasti vyhlásil prezident Republiky Kazachstán 12. červen Dnem národního smutku.

Velvyslanectví Kazachstánu informuje, že v pondělí 12. června 2023 od 10.00-12.30 a 15.00-17.00 hodin bude na velvyslanectví otevřena kondolenční kniha. Soustrastné telegramy je možné zasílat na e-mailovou adresu: prague@mfa.kz.

Velvyslanectví Republiky Kazachstán v České republice využívá této příležitosti, aby znovu ujistilo Ministerstvo zahraničních věcí a všechny diplomatické mise akreditované v České republice o své nejvyšší úctě.

(brom)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here