FOTO - pixabay

Když se její žena přiznala k transsexuální orientaci, odhalil se manžel jako transsexuální muž – a dvojice, která má transsexuální dceru, nyní žije ve čtyřstranném otevřeném vztahu se svými trans milenci. Že je to poněkud zmatené nebo jen divný vtip? Nikoliv, to je náhled do vztahů v jedné »moderní rodince«, který shrnul deník The Daily Mail.

Rowan Jette Knox, dříve známý jako Amanda Jette Knox, v srpnu na svých sociálních sítích oznámil, že se »opět představuje« jako trans muž. Knox, spisovatel a aktivista z Toronta, který již začal užívat testosteron, tak následuje kroky svého manžela-manželky a syna-dcery. Jeho manželka Zoe se dříve jmenovala Mark, ale v červenci 2015 se po 19 letech manželství přiznala k transgenderu. Dcera páru Alexis odhalila, že je transgender, již na začátku roku 2014.

Rowan říká, že se také narodil ve špatném těle, ale že mu trvalo dlouho, než se se svým pravým pohlavím vyrovnal. Rowan a Zoe žijí se svými transgender partnery Dani a Damem ve stejném domě v Torontu. Dani a Dame přitom sami tvoří pár.

Rowan popisuje jejich neobvyklý vztah jako »polykule«. Již dříve se podělil o svou radost z toho, že si uvědomil, že je nebinární, a to ještě předtím, než se přiznal k transgenderu.

V příspěvku na svém instagramovém účtu spisovatel uvedl: »S radostí, úlevou a notnou dávkou úzkosti se vám znovu představuji jako Rowan Jette Knox. Jsem trans muž, procházím lékařskou transformací a od nynějška budu používat výhradně zájmena on/ona. Už dlouho vím, že jsem to já, ale musel jsem sebrat odvahu a říct to nahlas. Trvalo to měsíce introspekční terapie, dlouhých rozhovorů s blízkými, spousty slz a překonání spousty strachu a odmítání, než jsem se dostala až sem.«

V článku zveřejněném koncem minulého měsíce Knox napsal, že on a Zoe začali polyamorní vztah s dalším transgenderovým párem jménem Dani a Dame. Knox psal o tom, že se s Dani poprvé setkal loni poté, co ji oslovil, aby si s ní promluvil o své zkušenosti. Podle Knoxe se ti dva »okamžitě sblížili způsobem, který se mi v dnešní době stává jen zřídka«, a pak se rozhodli, že se do sebe zamilovali.

Knox říká, že pak oba »povzbuzovali« své manžele, aby se navzájem poznali. Dame a Zoe se pak do sebe také zamilovali. Knox a její žena se pak v lednu letošního roku rozhodli přestěhovat z rodné Ottawy do Toronta a začít nový život ve čtyřech.

Není jasné, zda byl Knox v době, kdy se seznámil s Dani, známý jako Rowan, ale ve svém coming outu uvedl, že pro své blízké byl Rowanem »už hodnou chvíli«.

Zoe a Rowan mají také transgenderovou dceru Alexis, která se přiznala, když byla v šesté třídě. Alexis se svým rodičům přiznala jako transsexuálka v únoru 2014, když jí bylo pouhých 11 let, poté, co jim poslala e-mail. Alexis a Rowan, který byl tehdy známý jako Amanda, se zúčastnili série videí pořádané společností Microsoft s názvem Mých 24 hodin.

Alexis o rozhodnutí přiznat se v seriálu řekla: »Vždycky jsem byla ve velmi vstřícném domově. Nikdy jsme si nevynucovali genderové role.«

Knox už dříve napsala pro Pink News článek o tom, že »trans radost je nakažlivá«.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here