Home Názory Když po chytrosti není vidu ani slechu

Když po chytrosti není vidu ani slechu

Pavel Votruba

Někdo je chytrý, aniž by na to vypadal. Jiný zase chytře vypadá, dokud neotevře ústa. Nicméně v obou případech tam těch lepších padesát procent je. Dál bych to nerozmazával, jestli je lepší chytře vypadat a nebýt nebo být a nechytře vypadat. Ona totiž existuje ještě jedna verze – mnohem horší, ta nejhorší. Nechytře vypadat a ani nebýt chytrým, chcete-li nebýt chytrým a ani chytře nevypadat. Jsou tací mezi námi. Jak říkal Bohouš Císař v Chalupářích: »Jsou ty peníze mezi lidma.« Co peníze, doslova klenoty, Bohoušku.

»Opozice v čele s hnutím ANO žádá rezignaci šéfa hnutí STAN a ministra vnitra Víta Rakušana kvůli tomu, že měl v době kauzy Dozimetr k dispozici šifrovaný telefon. Rakušan na výzvy reagoval s tím, že telefon s šifrovací aplikací z člověka mafiána nedělá. ‚Mafiána dělají mafiánské praktiky a kontakty,‘ řekl Rakušan. Prý se bál špehování ze strany ‚bezpečnostní divize Agrofertu‘.

Rakušan v souvislosti s kauzou Dozimetr přitom vloni tvrdil, že sám doporučil bývalému ministru školství Petru Gazdíkovi (STAN), aby takový telefon nevyužíval.

‚Pane premiére, váš ministr vnitra Rakušan měl společný šifrovaný telefon s mafiánskou skupinou, která rozkrádala republiku. Z ukradených peněz podle policie financovalo jeho hnutí STAN kampaň. Fakt je stále ve funkci? To se tak bojíte o svou koalici?‘ uvedl na sociální síti X Babiš. Podle předsedkyně klubu Aleny Schillerové zvažuje hnutí ANO kvůli šifrovanému telefonu vyvolat hlasování o nedůvěře vládě,« referuje o předmětné kauze např. echo24.cz.

A teď zpět k těm (ne)chytrým, konkrétně k jednomu z nich, jak jsem se rozfilozofoval v úvodu… Na svém facebooku napsal – cituji doslova, bez úprav: »JÁ NEVIM… ale jsem asi rád, že když někdo řídí vnitro, má šifrované mobil. Zvlášť v době ruských útoků na úplně všechno.«

(Byl-li bych zručným kovotepcem, tepal bych… Takový myšlenkový pochod nesmí pro budoucnost zaniknout.)

Já na rozdíl od vás, Jáchyme (tak jste se taky jmenoval, že?), vím. Že vy byste totiž, kdyby taková skupina (ta nejhorší, jak píšu hned pod titulkem) oficiálně existovala, klidně mohl patřit právě mezi ty, kteří chytře nevypadají určitě (za to ale nemůžete) a chytří po tomhle blábolu taky nejsou určitě (za to už můžete).

Hloupost sice léčitelná není, ale v součinnosti s lékařem se jistě dá tlumit natolik, aby vás to nesvádělo k podobným veřejným projevům. Nejsem cynik a nemocných lidí je mi líto. A vy zdráv určitě nejste.

Pavel Votruba

PS: Na tom snowboardu vám to v brýlích a s kulichem naraženým hluboko do čela slušelo, to zase jo… Když vás kamera brala zezadu, fešák jste byl. Vo tom žádná.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here