Home Názory Konečná, nastupujeme…

Konečná, nastupujeme…

Po tom všem, co se u nás od roku 1990 děje, už nemám v podstatě žádné sny a po ničem tak zvaně velkém netoužím, poněvadž vím, že tato země a s ní celá Evropa spějí k hořkým koncům.

Jednoho bych se ale přece dožít chtěl. Aby na veřejné lavici hanby usedli všichni ti, kteří v referendu (červen 2003) podpořili vstup České republiky do Evropské unie, a všichni, kteří setrvání v ní dodnes jakkoli podporují. Nechci nikoho soudit, nehledě k tomu, že takový počet by stejně nebyl zvladatelný. Přál bych si jen tu lavici hanby a šel bych si před ty sedící osobně odplivnout na důkaz absolutního, toho nejhlubšího pohrdání. Omluvenky typu »my jsme tenkrát nevěděli«, neberu, poněvadž kdo chtěl, vědět se mohl naučit… Informací, proč do EU ne, bylo dostatek. I tenkrát.

Formálně bych to pojal jako jakýsi Norimberský tribunál (bez rozsudků, jak jsem již zmínil), neboť členství v tehdejší NSDAP stavím zcela na roveň členství v Evropské unii. Možná jednou sepíši důvody, proč si myslím, že členství v EU považuji za ještě zločinnější…

Nigel Paul Farage je britský politik, do července 2016 předseda Strany nezávislosti Spojeného království. Do roku 2009 v Evropském parlamentu předsedal euroskeptické frakci Nezávislost a demokracie, poté společně s Francescem Speronim vedl nástupnickou frakci Evropa svobody a přímé demokracie (zdroj wikipedia.org).

Jste-li momentálně psychicky dostatečně odolní, poslechněte si Farageův komentář v americké televizi Fox News ke zločinnému návrhu předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Layenové na zřízení globálních digitálních pasů.

Přátelé, rozlučme se nejen se svobodou jako takovou, ne tou demokratickou, ale i se životem, poněvadž jestli tomu někdo neučiní řádnou přítrž, už si ani neškrtneme. Tohle nebude konečná ve smyslu »vystupujeme«, ale konečná ve smyslu »nastupujeme« a… odjíždíme do ztracena.

(Překlad rozhovoru: aeronet.news)

Jan Čech

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here