Home Názory Latyka a Pavel jedni jsou

Latyka a Pavel jedni jsou

Minulý čtvrtek rozsápal žralok v egyptské Hurghadě 23letého Rusa Vladimira Popova. Vše vyděšeně sledoval jeho otec, jehož mladík zoufale volal. Podle všeho před několika měsíci utekl před mobilizací, jelikož nechtěl válčit na Ukrajině.

»Tati, tati,« křičel 23letý mladík, zatímco jej trhal žralok. Právě se svým otcem, který vše šokovaný sledoval z pláže, trávil čas v Egyptě, informoval web listu Daily Mail a dodal, že Popov podle všeho utekl z Ruska před mobilizací. »Nechtěl totiž válčit na Ukrajině,« napsal Daily Mirror. (zdroj: tn.nova.cz)

Mezitím na jiném webu, Rady města Kyjeva, přistála petice tamních občanů, kteří žádají pro dotyčného zabijáka za onen »statečný« čin adekvátní odměnu – a sice jakýsi žraločí památník (fontánu), umístěný v lokalitě některého z kyjevských historických center (originál petice zde).

Hlavním motivem má být podle autora petice Myroslava Ivanoviče Latyka zvěčnění žraloka jako bojovníka proti Rusům s odůvodňující přidanou hodnotou, že památník bude mít pro město i celou zemi obrovskou kulturní, historickou a ideovou hodnotu.

O bezbřehém idiotismu autora a již bezmála třech a půl tisíce signatářů oné petice si udělejte obrázek sami. Notabene, zmiňuje-li Daily Mirror, že Popov z Ruska utekl, poněvadž nechtěl bojovat proti Ukrajincům.

Nechci se z toho vyvléknout a svůj názor vám sdělím – aspoň já i na tomto příkladu jasně spatřuji to, o čem jsem »odpradávna« přesvědčen. Že totiž všichni tito Latykové (= Západ a USA) nenávidí Rusy kolektivně, resp. absolutně nezáleží na tom, jak se chováš. Jsi kolektivně vinen, protože jsi Rus. Chcípni. Tečka. Typická to rétorika Albrightové, kterou doslovně převzali dnešní Pavlové, Fialové, Lipavští. Rakušanové, Černošky, Pekarky a tisíce a tisíce dalších.

Dokladem toho budiž i čerstvý výrok prezidenta Pavla, jenž v rozhovoru pro Svobodnou Evropu zcela vážně vyzval ke zpravodajskému sledování (monitorování) všech více než čtyř miliónů Rusů, žijících v Evropě. Více zde). Tohle už a priori není o zradě či páchání trestné činnosti. To je o vážných psychických poruchách a takto nemocní lidé by měli být od ostatní společnosti bezpečně izolování na uzavřených pavilonech psychiatrických léčeben. Tentokrát se nesnažím býti vtipným. Myslím to naprosto vážně. Magoři, kteří chtějí stavět památník žralokovi za to, že zabil Rusa nebo ti, kteří chtějí, aby zpravodajské služby špehovali přes čtyři milióny Rusů, patří jednoznačně do blázince. Na doživotí.

Jan Čech

1 KOMENTÁŘ

  1. 18.6.2023 v televizi Prima:

    ❗️Petr Pavel si stojí za svými slovy, že by Rusové žijící v zahraničí měli být monitorováni zpravodajskými službami.

    Sledujte @neCT24 | 42TCen.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here