Home Názory Není blbec jako blbec…

Není blbec jako blbec…

Je to takový už sice obehraný kolovrátek, avšak stále účinný. Kdo se do voleb globálnímu establishmentu nehodí, toho podporují totální blbci. Prostě jakýsi novodobý odpad společnosti, který je úplně mimo realitu, stranou »demokratického« a »svobodného« vývoje společnosti a v čirém zoufalství, byv takřka zbaven svéprávnosti a neschopen postarat se sám o sebe, hledá spásu u stejně či podobě smýšlejících.

V nedávné minulosti takto pojmenovávaly všechny ty rádoby výzkumné agentury stabilní voliče Komunistické strany Čech a Moravy, dnes převzali jejich charakteristiku voliči Andreje Babiše – hovořím o nich v souvislosti s prezidentskou kampaní.

Jen si vzpomeňte, kdo v oněch průzkumech volil komunisty? Jak nám to prezentovaly, ty agentury? Lidé bez vzdělání, živící se převážně fyzickou prací, lidé nemajetní, staří – de facto sociální spodina, která si na sebe neumí vydělat jinak, než že každé ráno brzy vstává, aby na šestou byla v práci. A samozřejmě ti, kteří se ve světě sami neorientují a neustále potřebují mít vedle sebe někoho, kdo je povede za ruku. Ani příborem jíst neumějí, scházelo ještě dodat…

Přitom jen já znám desítky opravdově vzdělaných vysokoškoláků, kterým ti dnešní »pásoví« nesahají ani po kotníky, a vždycky volili komunisty. A nebyli a nejsou to žádní RSDr., ale třeba jaderní fyzici, lékaři, právníci, vědci, učitelé atd.

Pro ilustraci jsem nahodile vybral charakteristiku voličů KSČM z webu denikreferendum.cz (květen 2016): »Kdo jsou vlastně současní voliči KSČM? Jaké jsou jejich základní charakteristiky? Je mezi nimi mírná převahu mužů (asi 55 %), třem čtvrtinám je minimálně 55 let a tři čtvrtiny nemají maturitu (což ale částečně souvisí s věkem). Geograficky jsou častěji — ale ne jenom — z těch chudších regionů. Z hlediska ekonomické aktivity jsou kvůli věku často samozřejmě důchodci. Ale pokud pracují, tak drtivá většina v řadových pozicích. Často jako zaměstnanci větších firem s pětadvaceti a více zaměstnanci. To platí asi pro dvě třetiny voličů KSČM, kteří jsou pracovně aktivní.«

No a takto vidí novinky.cz s odkazem na čerstvě zveřejněný průzkum Babišovy prezidentské fanoušky: »‚Andreje Babiše by nejčastěji volili lidé s nižším vzděláním a vyšším věkem,‘ uvedla agentura Ipsos, podle níž je jeho podpora u nejstarší generace nad 66 let věku téměř na úrovni 50 procent. Vedle voličů ANO jej podporují i stoupenci komunistů a značná část voličů SPD. ‚Petra Pavla by stejně jako Danuši Nerudovou volili spíše voliči stávajících vládních stran. Oba kandidáty pak častěji podporují voliči s vyšším vzděláním, Danuše Nerudová má velmi silnou podporu u nejmladší generace,‘ uvedla agentura.«

Mimochodem – Ipsos sídlí v Paříži a jedná se o nadnárodní společnost, resp. agenturu, zabývající se průzkumem trhu. Dokonce je veřejně obchodována na pařížské burze, čímž je řečeno vše podstatné.

On to je vlastně také jeden z oficiálně prezentovaných důvodů, proč komunisté vypadli ze Sněmovny – že totiž ANO přetáhlo část nevzdělaných blbců od KSČM k sobě. Blbec k blbci sedá… podle NICH.

Jsou to natolik primitivní omalovánky, že každý soudný rodič by se styděl obdarovat jimi svého dvouletého potomka. Mezi dospělými však kupodivu pořád fungují. Volíš ODS či kohokoli z pětikoalice, jsi génius. Volíš ANO, resp. nyní sólo Babiše, KSČM nebo SPD, jsi primitiv, ubožák odkudsi zpod mostu, živě se, co popelnice dá. Nebo nedá.

Cožpak je složité pochopit, že tyhle všechny průzkumy nevypovídají o tom, JAK TO JE, ale JAK TO BUDE PO VOLBÁCH? Jak si ONI přejí, aby volební výsledek dopadl? A podle jejich přání dopadne pokaždé, bez ohledu na vaše hlasy. Volič je jen obal, aby nebylo vidět na obsah.

Proto setrvale tvrdím – nechoďte k volbám, poněvadž v tomto kontextu těmi blbci opravdu jste! Nebo je ze sebe dobrovolně a štěstím bez sebe, že konečně můžete volit svobodně, necháte dělat, byvše skálopevně přesvědčeni (falešně, jak jinak), že o něčem důležitém rozhodujete. Je úplně jedno, jak se k téhle nálepce blbce nachomýtnete. Za blbce jste tak či tak. Jinak řečeno – není blbec jako blbec…

Jan Čech

Předchozí článekPodřípský pohyblivý betlém s 230 figurkami ze šustí zahřeje na duši
Další článekNizozemsko – USA 3:1. »Tulipány« jsou prvními čtvrtfinalisty MS

5 KOMENTÁŘE

 1. Jo, jde nikoliv o průzkum, ale o vytváření veřejného mínění.

  V případě komunistů stabilně nepředstavují problém voliči, ale vysocí straničtí funkcionáři.

    • takže beztřídní společnost propagovaná MArxem, který žil z renty rrodiny Engelse, příslušníkem té třídy, proti které bojoval? CAHAHAHA
     Násilné převzetí moci – všude kde se to povedlo tak to dopadlo…..
     atd
     Proboha, četl jste vůbec něco z MArxe a ten klon ML, to už je opravdu agonie……….

    • On spíš bojoval proti systému.
     Násilné převzetí moci se týkalo situace, kdy v 19. století neexistovalo všeobecné volební právo. Náš Vítězný únor se naopak odehrál, jak známo, nenásilnou a zákonnou cestou.
     V současnosti v demokraciích násilně přebírají moc akorát fašisti, jak jsme to viděli na Ukrajině v roce 2014.
     Kde se komunistům podařilo spravovat zemi, dopadalo to vesměs velmi úspěšně.
     Agónie nastává, když se různí „modernizátoři“ pokoušejí Marxovo a Leninovo učení „opravovat“.

Comments are closed.