Home Názory Optimistou z posledních zbytků sil…

Optimistou z posledních zbytků sil…

Že je předseda PRO Jindřich Rajchl řešen za citaci bytostného pacifisty Ernesta Hemingwaye (»Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.«), to mě nepřekvapuje (zaskočil by mě opak = kdyby ona citace zůstala nepovšimnuta).

Že lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský na Twitteru s neskrývanou radostí křepčí nad zakázanou kazetovou municí (»Ruské jednotky v zákopech se teď hodně zapotí a to ne kvůli slunci. Americká média informují, že Bidenova administrativa konečně přijala rozhodnutí dodat Ukrajině kazetovou munici. Tohle bude opravdu fičák.«)…, i v tomto případě kráčí o fičák v zajetých kolejích a od Zdechovského bych ani ve snu nečekal, že by Bílý dům za tento teroristický počin odsoudil.

Ale že se z exprezidenta Václava Klause stane na stará kolena reálně uvažující persona, to by mě ještě před nějakou dobou taky nenapadlo ani ve snu. V rozhovoru pro MF Dnes kromě jiného řekl: »Rusko podle profesora Johna Mearsheimera z Chicagské univerzity bylo k válce vyprovokováno, protože to, co se dělo na Ukrajině, považovalo za fatální ohrožení své bezpečnosti. Tento názor sice na Západě zastává jen menšina, ale menšina velmi racionálních lidí. Já tento názor sdílím.«

Mimochodem, všímejte si, jak český mainstream důsledně neopomíná při každé relevantní příležitosti zmínit, že z ruské strany se jedná o nevyprovokovaný konflikt. Když jsem před nějakým časem tuto klauzuli zaregistroval, myslel jsem, že když ji budou vyvracet respektované celebrity ze Západu, notabene z USA, že argumentaci změní i oficiální česká média. Ne. Ta si pořád jedou svoje – hluchá, slepá…, blbá. I kdyby to samé co Klaus sdíleli Biden, Stoltenberg a celé NATO, za agenty Kremlu z fleku označí i je.

Jedinou pravdivou pravdu o konfliktu a jeho příčinách zvěstují světu česká média a monopolní dodavatel oné pravdy – Vláda České republiky + Dominik Hašek a Dana Drábová…

A proč cituji právě tyto tři – Rajchla, Klause a Zdechovského? Protože reakce na jejich názory konstatuje, že MÍR není oficiálním cílem. Protože Rajchlovy a Klausovy postoje se těm oficiálním vymykají. Na rozdíl od toho oficiálního, který v tomto mém komentáři zastupuje Tomáš Zdechovský = proválečný, do posledního Ukrajince.

Jistě, pan europoslanec sice cílí na posledního Rusa, ale to je představa silně naivní. Nasazení kazetové munice se ve finále obrátí proti vojákům ukrajinským (přesněji řečeno – dnes už »jen« převážně proti ukrajinským dobrovolníkům bez jakéhokoli výcviku, násilně pochytaným na venkově), čímž logicky argumentují vojenští odborníci (neoficiální, samozřejmě…).

Marné je volání k prostému ukrajinskému lidu, že minimálně od roku 2014 si ho Západ a USA »šlechtí« na válečná jatka. A zatímco jatka vykazují rekordní porážky, Zdechovský má pořád málo… a Rajchl je kárně řešen a Klaus nálepkován senilním pomatencem.

Jestli se za někoho určitě nepovažuji, pak za optimistu. Nicméně pořád jsem nakloněn věřit tomu, že tohle, taková zvrácenost, přece nemůže dlouho trvat. Když se ve slavných časech této dvojice dotazovala Zuzana Bubílková Miloslava Šimka, zda je optimistou nebo pesimistou, Šimek odpověděl: »Optimista, ale z posledních zbytků sil.« Takže asi tak…

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

  1. Zatím jsem v žádném médiu od žádného autora neslyšel, jak to s tou válkou ve skutečnosti je, jaké jsou příčiny, kdo je viníkem. I ta petice za mír (Stropnický a spol.) argumentuje zcela absurdně. Nejvíc se do dnešního dne pravdě přiblížil Klaus.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here