Pavel Votruba

Já, občan České republiky a řádný daňový poplatník, vědom si své občanské povinnosti, podávám oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu »potlačování práv politické menšiny«.

Odůvodnění:

Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová se podle aktuálních volebních preferencí agentury Median ocitla jako jediná z nynější vládní koalice pod hranicí volitelnosti (= pod 5 procenty), a to s průběžným skóre 4 procenta. Ba co více, ještě půl procenta pod KSČM. Lidovci, jak se jim lidově říká, mají své nezadatelné právo na politickou existenci, danou ještě z dob Národní fronty, kdy se spolu s KSČ a Československou stranou socialistickou úspěšně podíleli na budování socialismu v ČSSR.

Uznávám, že ten socialismus jim šel výrazně lépe a také u něho měli zůstat – proto a právě tyto úspěchy by předchůdci dnešní KDU-ČSL, tedy té bez toho KDU, nikdy neměly být zapomenuty. Po transformaci tohoto politického subjektu v moderní křesťanskou stranu evropského typu (takto promlouvají oficiální prameny) se z KDU-ČSL postupem doby stala ona politická menšina, za jejíž práva horuji, neb jsem přesvědčen, že jsou protiprávně potlačována. Zejména morálně, poněvadž tolik rovných a přímých členů a sympatizantů se napříč časem snad v žádné jiné politické straně nevyskytovalo a nevyskytuje.

Lidovci vždycky věděli, řečeno slovy Miroslava Pelty, kudy běží zajíc, a také oni vždy kráčeli po směru větru, nikdy proti němu. Když vál z Východu, nechali se jím ovívat, když po roce 1989 ze Západu, natočili tvář opačným směrem a nechali se ovívat rovněž. Pročež – neutlačujme je. Mějme je rádi a dejme jim hlas. Zaslouží si naši pozornost. Vždyť někoho takového s tak letitým pevným charakterem, aby dneska člověk pohledal… A taky co politik, to odborník. Historický teolog nám tu seje obilí a míchá krmné směsi pro dobytek a traktorista určuje výši důchodu a ostnatým drátem obehnává hranice pro odchod do penze. Bože můj…

Ač ateista, nemohu jinak, než: Pane, prosím o milost odpustit každému, jemuž odpustit mi připadá velmi těžké. Pane, dej mi sílu, aby moje ochota odpustit stále rostla.

Pavel Votruba

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here