Home Názory Ruská ropa? Ani se nezačervenají

Ruská ropa? Ani se nezačervenají

Říká se, že opakování je matkou moudrosti. No, nevím, zda to platí absolutně. Tohle moje neustále opakované poukazování na pokrytecké chování státního establishmentu mně s tou matkou moudrosti moc dohromady nejde. Já tím rozhodně nezmoudřím a nezmoudří tím ani ti, kteří to vnímají stejně se mnou. A ti, kteří to vnímají opačně, z mého opakování nezmoudří rovněž, poněvadž v tomto případě to je zase o tom házení perel sviním.

Hele, Pepíku, teď s tebou kamarádit budu, poněvadž Milan je na prázdninách a já nikoho jiného nemám, takže mi jsi dobrej. Ale až se Milda vrátí, tak se už budu kámošit zase jenom s ním.

Toto je přece úplně stejné, jako že… dokud si nezajistíme ropu odjinud, budeme sankcím a nenávisti navzdory odebírat tu ruskou, ale až si ty zdroje zajistíme (samozřejmě berme tohle jako teorii, poněvadž prakticky je to stejná fikce jako Černochové pozitivní těhotenský test), ruský ropný tok stopneme.

Novinky.cz se ani nezačervenaly, když včera psaly, že… »Česko využívá stále více ruskou ropu. V první polovině letošního roku činil podíl ropy dovezené z ruského ropovodu Družba kolem 65 procent. Za loňský rok to přitom bylo okolo 56 procent a v předchozích letech ještě méně. Uvedla to v pondělí mluvčí státní společnosti Mero Barbora Putzová. Podíl ruské ropy je tak nejvyšší minimálně od roku 2012

Výjimka ze sankcí měla původně platit do konce roku 2024. Provozně-technický ředitel Mera Zdeněk Dundr ale Právu nedávno řekl, že nakonec Česko bude moci ruskou ropu dovážet až do doby, než najde její náhradu. Tu zajistí rozšíření kapacity ropovodu TAL v rámci projektu TAL-PLUS, které by mělo být dokončeno počátkem roku 2025.

By mělo být… Tenhle podmiňovací způsob v podobném kontextu vždycky svádí k prognóze, že nebude. Nehledě k tomu, že hledět dnes takto konkrétně k počátku roku 2025, je velmi, velmi odvážné. Co všechno se za onen více než rok a čtvrt může udát, není podle mě ani v těch hvězdách.

Marie Krejčíková

2 KOMENTÁŘE

 1. 🇸🇰Čekala na vhodnou chvíli? Čaputová udeří na Fica těsně před volbami.

  Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová ve středu podala k soudu žalobu na poslance Národní rady SR předsedu strany Směr-SSD Roberta Fica na ochranu osobnosti.

  Čaputová už zhruba před sedmi měsíci začala povídat o žalobě, kterou připravuje na Roberta Fica. Někteří už začínali pochybovat o tom, zda to myslí vážně, protože s jejím právnickým vzděláním a s jejím týmem příprava jednoduché žaloby nemohla trvat tak dlouho.

  Ale došlo k tomu až dnes. Až se konečně přiblížily volby a všechno je, jak má být, žaloba může být podána. Přibudou témata v médiích, bude palivo na horké titulky.

  Fico v reakci upozornil, že hlava státu dva týdny před parlamentními volbami dává civilní žalobu na nejsilnějšího opozičního politika kvůli pro jeho vyjádřením.

  „Ať si prezidentka dá civilní žalobu, opět velmi jasně zasahuje do předvolební kampaně. Tím dává najevo, že stojí za Progresivním Slovenskem,“ podotkl.

  Připomněl, že právě prezidentka dala vyznamenání fašistům, podepsala nevýhodnou smlouvu s USA a zmařila referendum.

  Sledujte @neCT24 | 42TČen

 2. Z DEZINFORMAČNÍHO webu:
  Ruské ministerstvo zemědělství upozorňuje, že masivní vývoz ropy z Ruska ohrožuje zemědělskou výrobu. Mohl by vzniknout nedostatek pohonných hmot a maziv pro potřeby zemědělství – setba ozimů ale i dalších a nedostatek pro dopravu zemědělských produktů. Množství vytěžené ropy je omezené dohodami s OPEC.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here