Home Názory Válku, už přestaňte to Starobrno glgat!

Válku, už přestaňte to Starobrno glgat!

»Je třeba zajistit výrobu v České republice, minimálně u léků, které se tu berou ve velkém množství a v zahraničí tomu tak není. Příkladem je penicilin. Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat pana premiéra, ministra průmyslu a obchodu a vládu o tom, že jednání byla úspěšná a že během roku, roku a půl se tu spustí výroba těchto léků,« beze studu pronesl v nedělních OVM ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. A že prý o tom jeho resort vede jednání, která voní úspěchem.

Řeknu to ve stručnosti asi takhle – vy, pane ministře, můžete chtít cokoli, ale protože České republice nezůstalo z funkčního farmaceutického průmyslu socialistického Československa (včetně soběstačné výroby penicilinu, jenž se v Roztokách u Prahy vyráběl nepřetržitě od roku 1949, až přišla demokracie a s ní potopa…) zhola nic, u toho chtění také zůstane. Máte strach, byť netvrdím, že zrovna vy jste tím funebrákem, jenž tuzemskou výrobu léků pohřbil. Máte prostě smůlu, že jste se zrovna nachomýtl v období, kdy je a teprve bude velký malér. Ačkoli vy jste toho s předstihem, aby ten penicilin byl v dostatečném množství, určitě taky moc nevykonal. Spíše nic, neboť máte totálně svázané ruce. Tak aspoň lidem nelžete. Jen oddalujte hněv lidu, který vás jednoho krásného dne stejně dostihne. Jako kdyby v hospodě bez pípy měli na nápojovém lístku točené pivo. Vy taky žádnou pípu nemáte…

Máte vůbec ponětí, o čem mluvíte, když obyvatelstvu slibujete výrobu penicilinu v ČR? Ne nadarmo se o farmaceutickém průmyslu říká, že právě on je tím nejvýnosnějším celosvětovým byznysem. Výnosnějším než zbraně, drogy a lidské orgány dohromady. A teď se tedy podle vás nějaký Pfizer nad námi jako slituje a podělí se s touhle zcela bezvýznamnou a nezajímavou zemičkou uprostřed Evropy o výrobu penicilinu? Proboha, už to bahno Starobrno neglgejte… Víte, co je na tom nejtragičtější? Když kdysi dávno určitá část málo chytrých komunistů deklarovala, že poručí větru, dešti…, z téhle pitomosti mělo srandu (i když třeba jen doma pod peřinou) 99,5 procenta občanů včetně většiny členů KSČ. Ovšem když dnes ministr zdravotnictví deklaruje, že tu obnoví výrobu penicilínu, téhle ještě mnohem větší pitomosti těch 99,5 procenta občanů věří. Jistě, ne každá pitomost je pitomá na první pohled. Od toho ale máme mozek, abychom občas i přemýšleli. Jenže to asi chci moc.

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

  1. ❗️🇨🇿No Go zóna v Ústí nad Labem se rozšiřuje. Do Mojžíře nejezdí trolejbusy ani taxi, nově už ani rozvážka z pizzerie.

    Ústecká pizzerie Zebra pizza odmítá zavážet jídlo do problémové ústecké lokality Mojžíř. Důvodem je několik incidentů s místními a vyhrožování násilím. Kvůli útokům na řidiče nezajíždějí od konce července do čtvrti ani přímé trolejbusy. Do čtvrti nechtějí zajíždět ani někteří taxikáři.

    „Už nám došla trpělivost a rozhodli jsme se absolutně vynechat toto místo z rozvozové zóny. První incident kopání do vozu a vyhrožování násilím,“ uvedla pizzerie o víkendu na svém facebookovém profilu.

    „Poté jsme jim vozili objednávky na vrchní zastávku autobusu. Druhý incident včera i na zastávce. Dobývání se řidičce do auta, rozkopnuté světlo u vozu, vyhrožování. Absolutně nezvladatelná lokalita plná lidí, kteří nemají morální kodex, natož chování,“ doplnila.

    Sledujte @neCT24 | 42TČen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here