Víkendová anketa – zvolte si našeho prezidenta

Nečekejte, až režie z Bílého domu zvedne oponu. Volte už dnes. My vám nabízíme rovnou deset adeptů na prezidentský stolec. Volíme pouze jednokolově, výsledky vám oznámíme příští víkend. Naše hlava státu se ujme úřadu okamžitě. Neváhejte a berte, dokud dáváme, protože všichni, včetně Trautenberga, jsou lepší než ti od globalistů. Šťastnou volbu vám přeje redakce iportaL24.cz.

KANDIDÁTNÍ LISTINA – prezidentské volby 2023

1. MUDr. Karel Sova

Pokud by pojal za manželku doktorku Fastovou, abychom měli také první dámu, za mě je to ideální kandidát. V jeho prospěch hovoří i účast v mnoha složitých operacích, kdy lidské životy doslova visely na vlásku. Komplikace včetně zástav řeší racionálně, emoce na sobě nenechává znát, výraz pokerového hráče ho zdobí za každých okolností.

Kancléř: MUDr. Štrosmajer

2. Bohouš Císař

Všestranný řemeslník, který spraví kde co, rozuměj úplně všechno. Dokonce umí i režírovat divadelní představení. Zvláště v dnešní době by se jeho všestrannost hodila. Mnohokrát se nechal slyšet, že by šetřil prezidentský rozpočet. Avizoval např. rozpuštění Hudby Hradní stráže, kterou by nahradil orchestrionem.

Kancléř: Evžen Huml

3. Bohumil Stejskal

Protože zdědil obrovské jmění, je předpoklad, že funkci by nevykonával pro peníze, ale naopak – že by na Hrad vrátil neúplatnost. V případě zvolení by se rovněž musel rychle rozhodnout pro první dámu – buď Irénka nebo Vlastička. Táhnout to s vícero ženami najednou, to si mohl dovolit jenom Havel.

Kancléř: JUDr. Ulrich

4. Josef Pláteník

Poměrně nečekaný, byť nikoli neznámý komunistický kandidát, bývalý vedoucí tajemník OV KSČ – podle mnohých zřejmě neprůchozí, podle jiných prý může překvapit. Někteří bookmakeři ho dokonce tipují za černého koně voleb. Jako jediný z kandidátů by si s sebou vzal na Hrad i osobního řidiče Františka Matějku.

Kancléř: Ing. Hanych

5. otec Kraus

Pravý opak Pláteníka. Antikomunista tělem i duší, povahy však prchlivé až vznětlivé, což mu aspoň podle průzkumů ubíralo v předvolební kampani na voličské přízni. Ani vztah s manželkou a dcerou nemá ideální. Třináctou komnatou mu je vlekoucí se, dosud stále nevyřešený zásadní spor o maminčiny klouzavé noky.

Kancléřka: učitelka Eva

6. strýc Pepin

V dnešní době potřebuje český národ hlavně opravdický, poctivě silný hlas, což Pepin splňuje nadstandardně. Potud by se jevil jako relevantní kandidát. Otázkou ale je, zda by si budoucí prezident vystačil pouze s tím, že umí řvát. Sice dokonale, ale on přece nemůže jen prořvat celé volební období…

Kancléřka: švagrová Maryška

7. Trautenberg

Jako jediný z kandidátů představil s předstihem svůj tým, resp. trio nejbližších potenciálních hradních spolupracovníků – Anče, Kubu a hajného. Po dohodě s vládcem Krkonoš by v případě přímého ohrožení státu využil služeb Krakonošovy sojky.

Kancléř: zatím neobsazeno, nejčastěji se skloňuje jméno štěpanického barona

8. Dalibor Vrána

Mít v čele státu někoho, kdo umí prchat před kýmkoli či čímkoli, se může hodit vždycky. Jen to nesmí být před problémem, což u Vrány hrozí. Navzdory tomu nebo spíš právě proto má sympatie zejména mezi lobbisty a zkorumpovanými podnikateli. V řadách slušnější části voličstva je mu k tíži také chronická závislost na ženách a s tím související personální obsazení kancléřského postu.

Kancléřka: Manuela

9. Otík

Jeho čeština silně připomíná výrazivo jednoho ze skutečných kandidátů. Turkovi to ale nepodepsal, což ho šlechtí. A ani chalupu neprodal. Dokonce se vydržel dívat i na rumunský film, byv v kině osamocen. Charakterizuje ho věrnost a oddanost.

Kancléř: Karel Pávek

10. František Louka

Nejvíce diskutovaný a nejvíce rozporuplný kandidát, který sice na dobu určitou, ale přesto, pojal za vlastního ruského nezletilého chlapce. Komunisty sice nesnáší, ale co ten Kolja, Františku? Ne, ne, ne – to není v dnešní době schůdné. Sázkové kanceláře prorokují Loukovi minimální procentuální zisk. Byť Kolju označil za životní chybu, kterou se později snažil odčinit doslova sebemrskačsky, a sice na strništi bos, moc si tím nepolepšil.

kancléř: zatím neobsazeno, nikdo k němu nechce

Pavel Votruba

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Co tak soudruhu Votrubo, namísto obdobných slintů, napsat politologickou úvahu na téma proč v této zemi neexistuje relevantní partaj na levého středu, která by vygenerovala kandidáta na post prezidenta, který by nebyl pouze do počtu. Toho se na tomto portálu asi těžko dočkáme…

    • Teď je za “levý střed” považována ANO. Je to absurdní, ale je to tak. A ta prý jakéhosi kandidáta vygenerovala.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy