Home Pel mel Zajímavosti Čínsko-laoská železnice usnadňuje účastníkům veletrhu Čína-Jižní Asie mezinárodní cestování

Čínsko-laoská železnice usnadňuje účastníkům veletrhu Čína-Jižní Asie mezinárodní cestování

Letecký snímek pořízený 7. srpna 2023 ukazuje pohled na Mezinárodní kongresové a výstavní centrum Kunming Dianchi, kde se koná sedmý ročník výstavy China-South Asia Expo v Kunmingu v jihozápadní čínské provincii Yunnan. (Xinhua/Čchen Sin-po)
Letecký snímek pořízený 7. srpna 2023 ukazuje pohled na Mezinárodní kongresové a výstavní centrum Kunming Dianchi, kde se koná sedmý ročník výstavy China-South Asia Expo v Kunmingu v jihozápadní čínské provincii Yunnan. (Xinhua/Čchen Sin-po)

Muhammad Fazle Rabby z Bangladéše byl během své cesty na výstavu Čína-Jižní Asie, která byla zahájena ve středu v jihozápadní čínské provincii Jün-nan, ohromen pohodlností železnice Čína-Laos.

»Očekává se, že čínsko-laoská železnice bude sloužit jako most spojující Čínu a Laos, a velké setkání na výstavě Čína-Jižní Asie přinese další plodné výsledky,« řekl.

Sedmý ročník výstavy Čína-Jižní Asie, který je naplánován do 20. srpna, se bude konat v hlavním městě provincie Kunming a díky železnici, která v dubnu zahájila přeshraniční osobní dopravu, volí zástupy účastníků jako preferovaný způsob dopravy na výstavu právě vlak.

Očekává se, že se akce zúčastní téměř 1 000 podniků z více než 60 zemí a regionů.

K 15. srpnu bylo v Mohanu na čínsko-laoské hranici odbaveno celkem 246 přeshraničních osobních vlaků z Číny a Laosu, které přepravily celkem 52 888 cestujících z 53 zemí a regionů.

Aby bylo možné zvládnout rostoucí poptávku po cestování vyvolanou veletrhem, byla zavedena řada opatření k zajištění efektivních a kvalitních služeb pro účastníky.

Podle Luo Hui, pracovníka pohraniční služby, byla pro zlepšení komunikace s cestujícími zavedena inteligentní zařízení pro překlad do cizích jazyků.

Prostřednictvím jednoduché interakce s 8palcovou obrazovkou dokáže zařízení v reálném čase překládat do více než 70 jazyků. Kromě toho nabízí podporu překladu různých jazyků čínských etnických menšin a místních dialektů do mandarínské čínštiny.

»Máme také monitor vlaků v reálném čase, optimalizované procesy celního odbavení a posílené průvodcovské služby,« dodal Luo.

Náměstek ministra obchodu Li Fei na tiskové konferenci uvedl, že když se v roce 2013 konala první výstava Čína-Jižní Asie, roční objem obchodu mezi Čínou a jihoasijskými zeměmi nedosahoval ani 100 miliard amerických dolarů, ale v loňském roce se tato částka blížila 200 miliardám dolarů, což představuje průměrný roční nárůst o 8,3 %.

V současné době se výstava stala důležitou platformou pro hospodářskou a obchodní spolupráci mezi Čínou a jihoasijskými zeměmi, dodal Li.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here