Home Pel mel Zajímavosti Elon Musk oznamuje spuštění svého chatbota, který dokáže hledat pravdu

Elon Musk oznamuje spuštění svého chatbota, který dokáže hledat pravdu

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americký podnikatel Ilon Musk se chystá spustit vlastní verzi chatbota TruthGPT. Oznámil to v pondělí moderátorovi Fox News Tuckerovi Carlsonovi v rozhovoru, jehož úryvky byly zveřejněny na webových stránkách.

»Chystám se spustit něco, čemu říkám TruthGPT, neboli maximální pravdu hledající umělá inteligence, která se snaží pochopit podstatu vesmíru,« řekl.

Musk také zdůraznil, že je to správná cesta k bezpečnosti vzhledem k tomu, že této UI jde o pochopení vesmíru, což znamená, že je nepravděpodobné, že by zničila lidi, protože jsou jeho zajímavou součástí. Zdůraznil nebezpečí umělé inteligence obecně a poznamenal, že má »potenciál zničit civilizaci«.

Jak uvedl deník Wall Street Journal s odvoláním na svůj zdroj, Elon Musk 15. dubna založil společnost zabývající se umělou inteligencí s názvem X.AI. Dne 14. dubna deník Financial Times s odvoláním na několik zdrojů uvedl, že Musk sestavuje tým, který má spustit nový startup v oblasti umělé inteligence, jenž by byl schopen konkurovat společnosti OpenAI, která vyvinula chatbota ChatGPT.

(jb, TASS)