Home Sport První kompletní den MS přinesl zvláštní rekord. Dva nejpozdější góly historie

První kompletní den MS přinesl zvláštní rekord. Dva nejpozdější góly historie

Mahdí Taremí střílí gól, který vstoupil do historie. FOTO - ČTK/AP

Hned v první kompletní soutěžní den fotbalového mistrovství světa v Kataru padly dva nejpozdnější góly v historii šampionátů v zápasech bez prodloužení. Branky hluboko v nastaveném čase jsou mimo jiné důsledkem instrukcí, které dostali rozhodčí od svého šéfa Pierluigiho Colliny.

V zápase Anglie – Írán stanovil konečné skóre 2:6 z pohledu asijského týmu íránský útočník Mahdí Taremí, jenž proměnil pokutový kop v 13. minutě nastavení. Jen o málo dříve skóroval v následném utkání se Senegalem Nizozemec Davy Klaassen, jenž zvýšil na 2:0 v čase 90.+9. Podle statistické společnosti Opta to jsou nejpozdnější góly na MS od roku 1966, kdy se přesná statistika začala evidovat.

Dlouhá nastavení v závěru poločasů byla především v duelu Anglie – Írán. V prvním poločase sudí přidal 14 minut a v druhém oficiálně 10 minut, které ale ještě výrazně překročil. Zápas se nastavoval kvůli vstřeleným brankám a jejich oslavám, dlouhým ošetřováním či kontrole u videa.

Podle bývalého elitního sudího Colliny, jenž je šéfem rozhodčích světové federace FIFA, by se měli fanoušci na tomto MS na dlouhá nastavení připravit. Normou může být až sedm, osm či devět minut navíc.

»Budeme nastavený čas počítat velmi pečlivě a pokusíme se nahradit čas, o který jsme přišli kvůli různým incidentům,« řekl Collina ještě před turnajem. »Nechceme, aby se během jednoho poločasu aktivně hrálo jen 42 nebo 43 minut, to je nepřijatelné. Proto se bude čas, který bude ztracený oslavami gólů, střídáním, zraněními nebo vyloučením ve všech případech nahrazovat.«

(pk, čtk)

Předchozí článekMašíny bych nikdy nevyznamenal, řekl prezidentský kandidát Jaroslav Bašta
Další článekRusko vyzvalo Turecko, aby bylo v Sýrii zdrženlivé, pomohlo by i stažení US Army

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here