Americký expert: Údržbáři F-16 budou legitimním cílem ruských ozbrojených sil

Pokud západní země pošlou do Kyjeva stíhačky F-16, stane se zahraniční personál údržby amerických stíhaček legitimním cílem ruských ozbrojených sil.

Novináře týdeníku Newsweek před tím varoval bývalý zástupce velitele amerického kybernetického velitelství Charlie Moore. Země, které hodlají Kyjevu dodat americké stíhačky čtvrté generace, budou pravděpodobně muset vyslat také kvalifikovaný personál se zkušenostmi s údržbou těchto sofistikovaných letounů. Základní výcvik personálu zahrnuje pouze některé základní aspekty údržby a nezahrnuje údržbu avioniky a hydraulických systémů letadel. 

Na rozdíl od sovětských letounů budou F-16 podle něj vyžadovat centralizované letové základny, což z nich činí žádoucí cíle pro ruské údery. Na těchto základnách by Ukrajina potřebovala západní specialisty nebo specialisty NATO, kteří by zajišťovali údržbu, což je »velký problém«. Pokud bude na těchto leteckých základnách nutná přítomnost státních příslušníků zemí, které Kyjevu poskytují letadla, stanou se podle zákonů ozbrojeného konfliktu »velmi, velmi zajímavým cílem pro Rusko«.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy