Home Zahraničí Americký politik vyzval k přehodnocení účasti USA v OSN a k vystoupení...

Americký politik vyzval k přehodnocení účasti USA v OSN a k vystoupení z NATO

Odchod USA ze Severoatlantické aliance (NATO) je rozumný nápad a otázka týkající se členství Washingtonu v Organizaci spojených národů (OSN) by měla být znovu zvážena. Řekl to podnikatel Vivek Ramaswamy, uchazeč o prezidentskou nominaci americké Republikánské strany.

»Je to rozumná myšlenka, o které jsem uvažoval,« řekl listu POLITICO, když komentoval postoj Donalda Trumpa k úvahám o vystoupení USA z NATO v době jeho prezidentství. Ramaswamy dodal, že je »také otevřen přehodnocení účasti USA v OSN«.

Publikace poznamenává, že podnikatel neusiluje o úplné vyloučení USA ze systému světových vztahů. Konkrétně se vyslovuje pro vojenské údery proti mexickým drogovým kartelům s cílem zastavit šíření opioidu fentanylu, upřesňuje POLITICO.

Ramaswamy byl jedním ze tří republikánských kandidátů, kteří se kvalifikovali do další stranické prezidentské debaty v listopadu. Připojí se k němu bývalá stálá představitelka USA při OSN Nikki Haleyová a floridský guvernér Ron Desantis. Trump, který v průzkumech veřejného mínění s velkým náskokem vede jako stranický kandidát na prezidenta USA, se debaty nezúčastní.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here