Home Pel mel Kultura Čína je víc než jen orchideje

Čína je víc než jen orchideje

Li Yucui a Miroslav Radačovský FOTO – archiv Michala Radačovského

V Evropském parlamentu v Bruselu se dnes uskutečnila schůzka mezi slovenským europoslancem Miroslavem Radačovským a čínským prvním tajemníkem úřadu vlády pro zahraniční záležitosti Li Yucui. Podnětem k setkání byla nedávno uspořádaná výstava v prostorách Evropského parlamentu o tchajwanských orchidejích.

Europoslanec Radačovský především vyslovil přesvědčení, že by kulturní prezentace Čínské lidové republiky v prostorách Evropského parlamentu v Bruselu měla být daleko více koncepční a odrážet více celkový pohled na Čínskou lidovou republiku. Proto navrhl uspořádat v příštím roce pod svojí záštitou také výstavu, která by tuto myšlenku podpořila a poskytla celistvější pohled na zemi, jako je Čína. Zemi, která je podle jeho slov v současnosti nejvíce dynamicky rozvíjejícím státem na planetě.

Li Yucui ocenil tuto Radačovského iniciativu a řekl, že Čínská strana bude při realizaci této výstavy v prostorách Evropského parlamentu nápomocna. Poté následovala debata o dalších neméně důležitých otázkách.

(brom)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here