Čína si pro rok 2024 klade za cíl hospodářský růst kolem pěti procent

Podle zprávy o práci vlády, která byla v úterý předložena k projednání celostátnímu zákonodárnému sboru, je cílem Číny dosáhnout v roce 2024 hospodářského růstu ve výši přibližně pěti procent.

Země podle zprávy očekává, že v tomto roce vytvoří více než 12 milionů pracovních míst v městských oblastech a udrží míru nezaměstnanosti na úrovni přibližně 5,5 procenta.

Bude pokračovat proaktivní fiskální politika a obezřetná měnová politika, přičemž poměr deficitu k hrubému domácímu produktu (HDP) bude stanoven na tři procenta a schodek veřejných financí se zvýší o 180 miliard jüanů oproti rozpočtu v roce 2023.

V zemi bude letos vydáno 3,9 bilionu jüanů dluhopisů se zvláštním určením pro místní samosprávy, což je o 100 miliard jüanů více než loni.

V průběhu každého z několika příštích let vydá také velmi dlouhodobé speciální státní dluhopisy za účelem realizace hlavních národních strategií a budování bezpečnostních kapacit v klíčových oblastech, počínaje jedním bilionem jüanů v letošním roce, uvádí se ve zprávě.

Podle zprávy by měla být posílena konzistentnost orientace makroekonomické politiky.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy