Podle průzkumu považuje 37 % Američanů Rusko za nepřítele

Přibližně třetina Američanů se domnívá, že Rusko je nepřítelem jejich země, zatímco menší skupina si myslí, že je to země přátelská, vyplývá z průzkumu, který provedla CBS News společně s analytickou společností YouGov.

Jedna z otázek průzkumu zněla: »Považujete Rusko za spojence Spojených států, za přátelské, ale ne za spojence, za nepřátelské, nebo za nepřítele Spojených států?«. Celá 3 % respondentů průzkumu uvedla, že Moskva je spojencem Washingtonu; 25 % respondentů uvedlo, že je přátelskou zemí, ale ne spojencem; 34 % uvedlo, že Rusko je nepřátelské, a 37 % uvedlo, že je nepřítelem Spojených států.

V další otázce měli respondenti průzkumu posoudit faktory, které by mohly ovlivnit jejich volbu prezidenta. Celkem 41 % respondentů uvedlo, že konflikt na Ukrajině je »hlavním faktorem«, stejné procento dotázaných jej považuje za »vedlejší faktor«, zatímco 18 % si myslí, že není důležitým faktorem z hlediska prezidentských voleb v USA.

Celých 37 % účastníků průzkumu uvedlo izraelsko-palestinský konflikt jako »hlavní faktor«, 44 % jej označilo za »menší faktor«, zatímco ostatní jej za faktor nepovažují vůbec.

Mezitím 82 % dotázaných považuje domácí ekonomickou situaci v USA za »hlavní faktor«, zatímco dalších 15 % se domnívá, že jde o »menší faktor«. Podíl těch, kteří uvedli, že situace na americko-mexické hranici je »hlavním faktorem«, činí 62 %, zatímco 28 % uvedlo, že ji považují za »menší faktor«.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy