Čínský obojživelný letoun AG600 může plnit úkoly při hašení požárů

V Číně vyvinuté velké obojživelné letadlo AG600 bylo prověřeno jako schopné plnit úkoly při hašení požárů, oznámil v úterý jeho výrobce.

Letouny AG600 absolvovaly testovací lety typické pro boj s požáry, které ukázaly, že velký model obojživelného letounu je schopen takovéto mise plnit, uvedla společnost Aviation Industry Corporation of China (AVIC), přední výrobce letadel v Číně.

V první polovině letošního roku provedly tři letouny AG600 172 zkušebních letů v souhrnném počtu 430 letových hodin na různých místech v Číně, uvedla společnost AVIC.

Během zkušebních letů byla ověřována výkonnost platformy letounu a jeho hasicích systémů. Zkušební letouny prováděly operace vypouštění vody s nákladem tří, šesti a 12 tun vody a prověřovaly výkonnost letounu v různých provozních režimech, polohách, rychlostech a výškách.

Příslušné technické ukazatele odpovídají konstrukčním požadavkům letadla. V této fázi má obojživelný letoun AG600 praktické předpoklady k bezpečnému plnění úloh při hašení požárů, uvedla společnost AVIC.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy