Home Zahraničí Kandidát na prezidenta schytal tři kulky do hlavy, policie už má šest...

Kandidát na prezidenta schytal tři kulky do hlavy, policie už má šest podezřelých

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V rámci vyšetřování atentátu na ekvádorského prezidentského kandidáta Fernanda Villavicencio bylo zadrženo nejméně šest osob, uvedla generální prokuratura jihoamerické země v prohlášení na X (dříve Twitter).

»K dnešnímu dni bylo při raziích ve čtvrtích Conocoto a San Bartolo [v hlavním městě] Quito v rámci vyšetřování vraždy Fernanda Villavicencia zadrženo šest osob,« uvádí se v prohlášení.

Skupina neznámých podezřelých zavraždila ekvádorského prezidentského kandidáta Fernanda Villavicencia po jeho předvolebním projevu, informoval ve čtvrtek deník El Universo. Při útoku utrpělo zranění nejméně devět dalších osob. Generální prokuratura uvedla, že jeden z podezřelých z útoku byl smrtelně zraněn při přestřelce s policií.

El Universo uvedl, že prezidentský kandidát Villavicencio byl zabit třemi výstřely do hlavy. »Pro jeho památku a pro jeho boj vás ujišťuji, že tento zločin nezůstane nepotrestán,« uvedl ekvádorský prezident Guillermo Lasso na svém účtu na sociální síti X. Později dodal, že Rada bezpečnosti země se v nejbližší době sejde k jednání o této záležitosti.

Ekvádor uspořádá předčasné parlamentní volby 20. srpna. Podle průzkumů veřejného mínění se Villavicencio, středopravicový kandidát, umístil na čtvrtém až pátém místě.

V květnu 2023 Lasso vyhlásil předčasné volby, aby rozpustil parlament s tím, že zákonodárci brání vládě v provádění reforem. Lasso, jehož funkční období mělo původně vypršet v roce 2025, oznámil, že se voleb nezúčastní.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here