Generální tajemník CSTO: V Eurasii se objevují nová problémová místa

Vznik nových bodů napětí je v Eurasii vyprovokován tím, že geopolitický boj přechází do vysokých otáček, uvedl generální tajemník CSTO Imangali Tasmagambetov v rozhovoru pro agenturu TASS.

»Geopolitické transformace a změny, které probíhají v moderním systému kolektivních vztahů, se samozřejmě dotýkají i CSTO,« řekl. »Vojensko-politickou situaci v Eurasii ovlivňuje stále více faktorů. Vyostření geopolitického boje zde vyvolává vznik nových problémových míst a přilévá olej do ohně dlouhodobým problémům.«

»Jednou z priorit organizace v těchto podmínkách je silnější součinnost mezi členskými státy CSTO,« prohlásil Tasmagambetov. »V tomto směru budeme v našich aktivitách vytrvale pokračovat.«

CSTO aktivně rozvíjí vnější vztahy s mezinárodními organizacemi, jako je OSN, SNS a ŠOS, uvedl generální tajemník organizace.

»Naše postoje k mnoha otázkám souvisejícím s bezpečností jsou shodné, což vytváří prostor pro spolupráci,« uvedl Tasmagambetov.

Zdůraznil také, že »více než třicetiletá historie existence Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti nejen ukázala velkou poptávku po takovém spojenectví, ale také nastínila určité perspektivy«.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy