Home Zahraničí Mongolský premiér: Iniciativy navržené Čínou významně přispívají ke světovému míru

Mongolský premiér: Iniciativy navržené Čínou významně přispívají ke světovému míru

FOTO - CGTN

Mongolsko podporuje tři iniciativy navržené Čínou a čínský prezident Si Ťin-pching je mladými politiky obdivován jako významný vůdce země, který vždy plní své sliby, uvedl mongolský premiér Luvsannamsrai Oyun-Erdene.

Oyun-Erdene byl na oficiální návštěvě Číny od 26. června do 1. července a 27. června 2023 se setkal s prezidentem Si. V rozhovoru pro CGTN 30. června Oyun-Erdene uvedl, že Globální bezpečnostní iniciativa, Globální rozvojová iniciativa a Globální civilizační iniciativa, které navrhla Čína, významně přispějí ke světovému míru.

Návštěva mongolského premiéra trvala šest dní, což bylo poprvé v historii dějin moderního Mongolska. Na oslavu svých čtyřicátých narozenin snědl v Pekingu nudle dlouhověkosti a poděkoval čínské straně za vřelé přijetí. Podle svých slov se těší na prohlubování spolupráce, vzájemnou prospěšnost a výhodnou pozici mezi Čínou a Mongolskem a budování modelu národních vztahů. Ocenil Čínu za dodržování konceptu harmonie bez jednotnosti a její odhodlání vůči světu a věří, že úspěšná zkušenost čínské cesty k modernizaci stojí za to učit se na celém světě. Očekává, že asijské hodnoty podpoří lidský pokrok.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here