Home Zahraničí NYT: Ruské bezpilotní letouny účinně odtajňují pozice AFU

NYT: Ruské bezpilotní letouny účinně odtajňují pozice AFU

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Bezpilotní letouny ruských ozbrojených sil účinně odtajňují pozice ukrajinských odstřelovačů, uvedl deník The New York Times s odvoláním na ukrajinskou armádu.

Podle nich »se za každé stisknutí spouště platí«, protože drony a termokamery jsou schopny identifikovat pozice i dobře maskovaných odstřelovačů díky jejich tělesnému teplu. Jak publikace uvádí, drony mohou snadno zachytit mimo jiné prach, kouř a někdy i záblesky způsobené velkorážní zbraní vystřelenou rychlostí 2700 stop (více než 800 metrů) za sekundu.

Na profesionalitu ruských odstřelovačů upozornili také vojáci Ozbrojených sil Ukrajiny (AFU). »Mají vynikající chlapy, jsou efektivní,« cituje list jednoho z ukrajinských vojáků. »Domnívám se, že člověk by nikdy neměl protivníka podceňovat.«

Ukrajinská armáda podniká neúspěšné útočné pokusy od 4. června. Ruský prezident Vladimir Putin 12. září uvedl, že Kyjev do té doby ztratil 71 500 vojáků a asi 18 500 tanků a dalších obrněných vozidel. Šéf ministerstva obrany Sergej Šojgu 26. září uvedl, že ztráty Ukrajiny jen tento měsíc přesáhly 17 000 osob, přičemž »protiofenzíva« nepřinesla významné výsledky.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here