Si vyzval k rozsáhlým záchranným pracím po výbuchu restaurace s grilem v severozápadní Číně

Čínský prezident Si Ťin-pching po výbuchu restaurace s grilem v severozápadní čínské autonomní oblasti Ning-sia Chuej vyzval k rozsáhlým záchranným pracím a ošetření zraněných a ke zvýšení bezpečnosti.

Si, který je zároveň generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny a předsedou Ústřední vojenské komise, vyzval k většímu úsilí o zajištění bezpečnosti lidí a jejich majetku.

Výbuch, který ve středu večer otřásl restaurací s grilem v hlavním městě provincie Ning-sia Jin-čchuan, si vyžádal 31 mrtvých a sedm zraněných, uvedly ve čtvrtek místní úřady.

Si řekl, že příčina nehody by měla být co nejdříve zjištěna a příslušné osoby by měly být pohnány k odpovědnosti v souladu se zákonem.

Dodal, že všechny regiony a příslušné úřady by měly prověřit a odstranit všechny druhy rizik a skrytých nebezpečí a že příslušné úřady by měly včas zahájit kampaň na podporu bezpečnosti práce a posílit revizi bezpečnosti klíčových odvětví a průmyslových oborů.

Na Siův pokyn byla na místo vyslána pracovní skupina složená z úředníků několika ústředních vládních orgánů, která má řídit záchranné práce.

Příčina nehody se vyšetřuje.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy