Home Zahraničí Siemens rozšiřuje své aktivity v Číně

Siemens rozšiřuje své aktivity v Číně

Lidé si prohlížejí stánek společnosti Siemens na veletrhu IFA 2022 v německém hlavním městě Berlíně 2. září 2022. FOTO - Xinhua/Ren Pengfei

Německý průmyslový gigant Siemens bude v roce 2023 investovat po celém světě 2 miliardy eur (2,18 miliardy amerických dolarů) do výstavby a rozšíření svých výrobních kapacit, z toho 140 milionů eur jen v jihozápadní čínské provincii S‘-čchuan, uvedla ve čtvrtek společnost.

Siemens plánuje rozšířit svou digitalizovanou továrnu v Čcheng-tu, hlavním městě provincie S‘-čchuan, a vytvořit tak 400 nových pracovních míst. Rozšíření je podle společnosti součástí strategie »posloužit místním příležitostem rozvoje v Číně pro Čínu«.

Siemens nezveřejnil údaje o tržbách své hlavní divize Digital Industries v Číně. Podle německého listu Handelsblatt se odhadují na hodně přes 2 miliardy eur a do roku 2025 se mají zdvojnásobit.

»Mnoho čínských zákazníků společnosti Siemens patří k těm, kteří si včas osvojují nové technologie, zejména v oblasti digitalizace a high-tech výroby,« uvedla společnost ve svém prohlášení.

Na snímku z 2. listopadu 2022 je zachycen zdravotnický přístroj německé společnosti Siemens, který byl vystaven na pátém ročníku veletrhu China International Import Expo (CIIE) v Šanghaji ve východní Číně. FOTO – Xinhua/Fang Zhe

Podle údajů společnosti vzrostl v roce 2022 celkový obrat Siemensu v Číně na 9,6 miliardy eur, což je o 16 % více než v předchozím roce.

Siemens bude také investovat do nového inovačního centra pro digitální výzkum a vývoj (R&D) v Šen-čenu v jihočínské provincii Kuang-tung, aby »urychlil« vývoj systémů řízení pohybu s digitalizací a energetickými technologiemi.

Roland Busch, prezident a generální ředitel společnosti Siemens AG, zdůraznil význam podnikání společnosti v Číně.

»Čínský trh je silný a bude i nadále růst,« řekl ve čtvrtek listu Handelsblatt. Žádná společnost si podle něj nemůže dovolit tyto příležitosti nevyužít.

V rámci své investiční kampaně Siemens ve čtvrtek také oznámil plány na výstavbu nové high-tech továrny v Singapuru za 200 milionů eur, která by měla uspokojit rostoucí poptávku v jihovýchodní Asii.

Na fotografii pořízené 5. listopadu 2021 je zachycena mobilní konverzní stanice na stánku společnosti Siemens na speciální výstavní ploše pro nízkouhlíkovou energetiku a ochranu životního prostředí na 4. ročníku čínského mezinárodního veletrhu China International Import Expo (CIIE) ve východočínské Šanghaji. FOTO – Xinhua/Zhang Yuwei

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here