FOTO - Twitter

Súdánské síly rychlé reakce (speciální jednotky) jsou připraveny na příměří a zahájení mírových rozhovorů se zástupci armády země. Uvedl to velitel speciálních sil Mohammed Hamdan Dagalo.

»Síly rychlé reakce jsou plně připraveny na příměří v Súdánu a na komplexní politická jednání, která povedou k mírovému řešení súdánské krize a k vytvoření civilní vlády,« zdůraznil Dagalo v projevu k OSN, z něhož citovala televize Al Hadath. Dagalo dodal, že speciální jednotky jsou rovněž připraveny »zajistit dodávky mezinárodní humanitární pomoci a poskytnout bezpečné koridory pro civilisty, aby mohli opustit zóny střetu«. Upozornil však, že síly rychlé reakce »mají zájem na dlouhodobém příměří«.

Podle Dagalova přesvědčení jsou súdánské ozbrojené síly »spojencem bývalého režimu, proti němuž se súdánský lid vzbouřil«, a byla to právě armáda, která »začala válku proti speciálním jednotkám«. Podle šéfa Sil rychlé reakce jsou záměry armádního velení »nepřátelské vůči změnám a přechodu k demokracii«.

Dagalův výrok zazněl hodinu před vystoupením velitele súdánské armády a šéfa Suverénní rady země Abdela Fattáha al-Burhána na 78. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here