Home Zahraničí Trump přišel do státní věznice v Georgii, aby se podrobil zatčení

Trump přišel do státní věznice v Georgii, aby se podrobil zatčení

FOTO - Twitter

Bývalý americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek večer dostavil do věznice v okrese Fulton (Georgia), aby se vzdal úřadům a podstoupil formální zatýkací proces v případu ovlivňování voleb. Příjezd bývalého amerického vůdce vysílá v přímém přenosu televize CNN.

Trumpova kolona deseti vozů přijela k budově věznice kolem 19.34 místního času, půl hodiny po přistání jeho letadla na letišti v Atlantě. Ve věznici ho čekala prohlídka, fotografování a snímání otisků prstů. Již dříve zástupci bývalého amerického vůdce souhlasili s Trumpovým propuštěním na kauci 200 000 dolarů.

Později CNN informovala, že Trump věznici opustil. Ve věznici se zdržel asi 20 minut. Jeho kolona zamířila na letiště v Atlantě. Exprezident se úřadům vzdal necelý den před termínem stanoveným prokuraturou – polednem 25. srpna.

Trump byl ve vězeňské evidenci veden pod číslem P01135809, záznam s jeho údaji se objevil na webových stránkách. Podle zveřejněných informací je politik vysoký asi 190 cm a váží asi 97,5 kg.

Je to již počtvrté, co Trump musí projít vazební procedurou, ale v předchozích případech nemusel bývalý americký vůdce skládat kauci, také mu soud neurčil zákaz, který by omezoval používání sociálních sítí.

Velká porota v Georgii 14. srpna obvinila bývalého prezidenta, řadu jeho právníků, asistentů, členů volebního štábu a představitelů místní Republikánské strany z vměšování do voleb v roce 2020. Jsou skutečně obviněni z vytvoření organizované skupiny, která se pokusila revidovat výsledky voleb. Za obvinění proti Trumpovi v Georgii hrozí nejméně 20 let vězení.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here