Home Zahraničí Vrátí se Trump na Twitter? Musk se zařídí podle výsledků ankety

Vrátí se Trump na Twitter? Musk se zařídí podle výsledků ankety

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Miliardář a čerstvý vlastník Twitteru Elon Musk dnes na svém účtu na této sociální síti zahájil anketu o tom, zda má nechat obnovit účet bývalého amerického prezidenta a miliardáře Donalda Trumpa. Přístup na platformu Trumpovi znemožnili její bývalí majitelé po událostech kolem prezidentských voleb 2020, jejichž výsledek Trump neuznal, a které vyvrcholily nepokoji v americkém Kongresu a smrtí pěti lidí.

Anketa je časově omezená; vyprší v neděli v 1.47 SEČ. Dnes kolem 3.00 SEČ stihlo za zhruba hodinu a půl hlasovat téměř dva a půl milionu uživatelů, z nichž 58,7 procenta se vyjádřilo pro obnovení Trumpova účtu. Musk má na Twitteru 116,7 milionů sledujících.

Musk v pátek přístup na platformu znovu umožnil i jiným dříve zablokovaným osobnostem – americké komičce Kathy Griffinové nebo kanadskému akademikovi a mediální osobnosti Jordanu Petersonovi.

Aktivní uživatel

Role Twitteru jakožto prostředku přímé komunikace mezi politiky a voliči v posledních letech narůstá po celém světě. Trump od ledna 2017 do konce svého pobytu v Bílém domě na svém účtu sdílel cizí obsah (retweetoval) či napsal vlastní příspěvek (tweetoval) více než 25 000krát, v průměru 18krát denně. Jeho nejdelší pauza na Twitteru byly necelé dva dny v červnu 2017, uvádí web stanice CNN.

Nejaktivnější byl Trump na síti v říjnu 2020, měsíc před prezidentskými volbami, v nichž ho porazil nynější prezident Joe Biden. Trump tehdy v jednom měsíci tweetoval či retweetoval 1415krát.

(jb, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here