FOTO - síť X

Markéta Řeháková ke konci října skončí ve funkci mluvčí prezidenta Petra Pavla. Prvotní informaci Deníku N v noci na dnešek potvrdil tiskový odbor Hradu. V průběhu října už Řeháková v kanceláři prezidenta republiky nebude působit, poměr ukončí dohodou, uvedl Hrad.

»Důvodem mého odchodu z pozice tiskové mluvčí je snaha předejít spekulacím o uspořádání vztahů uvnitř prezidentské kanceláře, které se v uplynulých týdnech objevovaly ve veřejném prostoru. Jejich šíření by mohlo narušovat fungování prezidentského týmu a oslabovat celkový pozitivní dojem na veřejnosti, což by bylo v rozporu s mou dlouhodobou misí,« uvedla Řeháková.

Řeháková provázela Pavla celou předvolební kampaní, po zvolení si ji prezident vybral jako svou mluvčí a šéfku hradní komunikace. Na začátku září vedoucí prezidentovy kanceláře Jana Vohralíková oznámila, že Řeháková končí ve funkci ředitelky hradního tiskového odboru a zůstává »jen« prezidentovou mluvčí. Pavel ve vyjádření pro tisk připomněl, že s ním Řeháková »úspěšně prošla celou předvolební kampaní i náročným obdobím po nástupu do prezidentského úřadu«. Ocenil její schopnost předjímat i pracovní nasazení. »V týmu ji budu postrádat, ale její rozhodnutí i důvody respektuji,« dodal Pavel.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here