Home Domácí Obchodníci těží z vysokých teplot, na odbyt jdou bazény, klimatizace a zmrzliny

Obchodníci těží z vysokých teplot, na odbyt jdou bazény, klimatizace a zmrzliny

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Úlevu od vysokých teplot Češi v posledních dnech hledají i v obchodech s elektronikou a hobby marketech. Žádají především mobilní klimatizace, ventilátory nebo nafukovací i venkovní bazény. Naopak potravinové řetězce pozorují zvýšený zájem o zmrzliny, suroviny na grilování a čerstvé ovoce.

Vyplývá to z informací obchodníků, které oslovila ČTK. Poptávka po letním sortimentu je podle nich srovnatelná s loňském nebo vyšší. »Zájem Čechů o bazény je stále enormní. Dá se říci, že jsme bazénová evropská velmoc a bazén najdete skoro na každé druhé zahradě,« řekla mluvčí Mountfieldu Kateřina Böhmová. V květnu a červnu podle ní firma prodala o čtvrtinu více bazénů než loni stejnou dobou. Zákazníci aktuálně volí především ty modely, které nejsou náročné na instalaci, uvedla. Poptávku však Mountfield v posledních týdnech sleduje také po akrylátových a nafukovacích vířivkách, dodala Böhmová.

Na e-shopu Alza.cz se oblibě těší mobilní klimatizace, zákazníci je podle mluvčí Elišky Čeřovské mohou pořídit od přibližně 5500 korun. Tento týden firma také prodala dvakrát více ventilátorů než loni stejnou dobou, nejžádanější jsou ty v rozmezí 1000 až 1500 korun, uvedla Čeřovská. Poptávka po ventilátorech se podle ní začíná zvedat s tím, jakmile teploty přesáhnou 30 stupňů Celsia. Ventilátory a mobilní klimatizace jdou aktuálně na odbyt také v prodejnách Datart. Z důvodu nižší ceny pak zákazníci volí ochlazovače vzduchu, řekl odborník z Datartu Evžen Mikulica.

Vysoké teploty v Globusu stojí za prodeji plovacích kruhů, sad na venkovní badminton nebo kopacích a basketbalových míčů. Z potravin se pak v nákupních košících začínají častěji objevovat zmrzliny, ovocná nealkoholická piva a led, uvedla mluvčí Aneta Turnovská. Do Tesca si Češi aktuálně chodí také pro melouny. »Jak je teplo a slunečno, tak zájem o položku roste v desítkách procent,« řekl mluvčí Michal Kuzmiak. K nejprodávanějším masům na gril patří krkovice, marinovaná kuřecí prsa a stehna či klobásky, doplnil.

»Výrazně častěji lidé nakupují nápoje k okamžité konzumaci, které si nechávají posílat vychlazené,« řekl mluvčí Košík.cz František Brož. Na grilu zákazníci preferují spíše mleté burgery nebo hovězí maso, dodal. E-shop Rohlík.cz pak ve srovnání s minulým rokem pozoruje vyšší poptávku po rybách na gril. Oblíbený je zejména losos, uvedla mluvčí Denisa Morgensteinová. »Poptávka po čerstvém ovoci a zelenině je obdobná jako minulý rok, nicméně zaznamenáváme větší odbyt čerstvých farmářských produktů,« dodala.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here