…a s pusou otevřenou dokořán koukám, jak den co den skoro celá země vstává, aby načala další čtyřiadvacetihodinový maraton choromyslného představení, jen aby odvedla pozornost od nynějších devastačních zločinů a pěchovala nám do hlav zločiny, které jimi nikdy nebyly a nebyly by jimi ani nikde jinde, v žádné jiné zemi. Ani socialistické, ani kapitalistické. Na mysli mám teď níže uvedené rádoby zločiny Státní bezpečnosti, které – jak se za moment dozvíte – měla spáchat, když šetřila skutek povahy prokazatelně trestně právní. Skutek trestaný všude na světě, kde mají elektřinu.

Server prahain.cz vášnivě popisuje praktiky zločinné Státní bezpečnosti, kterak ta počátkem roku 1980 zjistila, že herec Petr Haničinec má na své chalupě v Jamkách u Bělčic v okrese Strakonice nelegálně upravený odběr elektrického proudu a chtěla ho potrestat (sic!).

»Elektrický rozvaděč byl bez dovolení přemístěn a opatřen zvláštním zámkem … do obvodu byla přidána jedna neměřená fáze. Už 14. února 1980 StB věděla, že nelegální úpravu odběru elektrického proudu Haničincovi zařídil předseda místního JZD Karel Benedikt přes svého známého. Teď už šlo jenom o to, jak Haničincovi prokázat vinu. Dne 29. února 1980 bylo s Petrem Haničincem vedeno úřední jednání, kde mu byly všechny pochyby vysvětleny. Současně s tím mu bylo oznámeno, že ‚zařízení bylo v provozu nejméně 1400 hodin, čímž vznikla škoda 11 200 kWh a došlo k přetočení elektroměru. … Doplatek činil 15 tisíc korun,« vysvětluje a kritizuje »odpudivé« praktiky StB citovaný server (celé »umělecké« dílo zde).

Pojďme si to trochu rozebrat, byť k polemice toho mnoho není, neboť ani prahain.cz zjištěné skutečnosti nezpochybňuje. Také Haničinec se v podstatě nijak urputně nebránil – snad jen že tak učinil nevědomě (hrozil mu totiž prokurátor, a to je nevědomost vždy obranným nástrojem – prostě ze sebe dělat blbce ve stylu »já nic, já muzikant«) a že tolik peněz (15 tisíc) momentálně nemá. Buďme k sobě upřímní. Při vší úctě k hereckému mistrovství pana Haničince zcela vylučuji, že by o čachrech s elektrickým rozvaděčem nevěděl, že by mu to všechno výše popsané nainstaloval (odinstaloval) předseda tamního JZD bez jeho vědomí. Podvody tohoto charakteru se postihují všude na světě.

Vážně se ztrácím v tom, co tím chtěl prahain.cz vlastně říct? Snad obhajovat tyto praktiky a jejich vyšetřovatele označovat za zločince a zákonné konání jejich za zločinné? V článku se ještě také píše: »Ostrému kritikovi režimu totiž hrozil prokurátor, tedy trestní stíhání, pokud by podmínky energetiků nesplnil. Nedovolený odběr trval podle StB tři roky. V té souvislosti bylo v obci vyslechnuto hned několik lidí, potenciálních svědků. Nikdo si na Petra Haničince nestěžoval.«

Pěkně prosím a ztraceně koukám, co měl Haničincův podvodný odběr elektřiny společného s tím, že si těch několik vyslechnutých lidí na herce nestěžovalo? Když načerno odebírám elektřinu, přece ještě nutně nemusí znamenat, že budu dělat po vesnici bordel a při každé příležitosti se v hospodě opíjet do němoty a místním dávat najevo, kdo že já jsem. To je přece pitomost non plus ultra. A jestli tímto způsobem Petr Haničinec bojoval proti tehdejšímu režimu, to by v mých očích hodně klesnul, poněvadž tohle byla prachobyčejná zlodějina.

Já vím, dneska se jakákoli debilita, aspoň trochu hodna kopu bodlem do minulého režimu, bere všemi deseti. Jak ti zlí estébáci šikanovali chudáka pana Haničince, že nedovoleně odebíral elektrický proud. A že prý, jak dodává onen portál, Haničince práskala rodinná přítelkyně, což vcelku a vzhledem k danému skutku nehraje vůbec žádnou roli. Stejně jako fakt, že případ šetřila StB, nikoli klasická kriminálka (pokud prahain.cz říká celou pravdu…). Jde o ten samotný skutek, a ten v souladu se zákonem rozhodně nebyl. Naopak – stál proti němu.

Robert Fish

PS: Jak by si, praho in cz, reagovala, kdyby totéž a taktéž na udání zjistil policejní orgán třeba u Andreje Babiše a šetřila ho BIS coby odpůrce nynějšího vládnoucího establishmentu? Hm? Tady by byl takto zvolený postup určitě v pořádku, což?

4 KOMENTÁŘE

  1. Dnes by takový zloděj byl považován za „úspěšného podnikatele, hledajícího pomocnou ruku na konci své paže, nespoléhajícího se na pečovatelský stát“ atd. Takže rozhořčení pisatele toho článku je jistě nehrané.

  2. V roce 1989 svoji velmi negativní hanebnou roli sehráli právě českoslovenští herci a umělci, kteří briskně převlékli své kabáty a od té doby plivou na socialismus a především na své předlistopadové dílo. Hanba je při tom nefackuje, ale co by umělci a herci nesehráli kapitalismu za kapitalistických třicet stříbrných?

    Mezi tuto hereckou partu patří i Petr Haničinec. Pamatuji si, jak v televizi v roce 1989 v záběrech z jakési centrály Občanského fóra zaníceně „pracoval“ v tom „revolučním kvasu“ aby byl nastolen marasmus, který dnes žijeme. To jsme ještě nevěděli, že Haničinec je obyčejný zloděj, který krade z cizího.

    Web praha.in je obyčejný škvár. Ten článek o Haničincovi jsem četl, je to režimní blábol, který za nic nestojí.

  3. Současnému režimu se stále hodí styl pojmenování socialismu tzv.totalitou ,přitom současnost je více fašistická a pokud si hraje na demokracii ,tak jen přes peníze a to je totalita hrubšího zrna!

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here