Home Názory A řezali a řezali, až dořezali… a kdo seřeže je?

A řezali a řezali, až dořezali… a kdo seřeže je?

Tak aspoň mně už se rozsvítilo, v čem je problém a že odteďka bude jenom líp. Mohl za to samozřejmě Babiš, protože si koupil květinářství, a ministr životního prostředí Petr Hladík (z Jurečkovy STS) to teď odhalil a narovnal. V rozhovoru pro neméně duchaplné forum24.cz v odpovědi na otázku, zda před volbami slibovali nesplnitelné, když hovořili o tom, že daně zvyšovat nebudu, kromě jiného odvětil: »Narovnáváme systém DPH. … Řezané květiny byly ve snížené sazbě asi jen proto, že Andrej Babiš v té době koupil květinářství. Jinak jsme si to neuměli vysvětlit. Teď se v tom udělal pořádek.«

Konečně to někdo řekl odvážně na plnou pusu. Za všechen ten bordel můžou řezané květiny, které dosud drze pobývaly ve snížené daňové sazbě jen proto, ze Babiš si koupil květinářství, a od nynějška – když už v té snížené sazbě bydlet nebudou, nastane ráj na zemi. Konec konců – nevím, jak vy, ale já si řezané květiny kupuju dennodenně včetně víkendů, někdy i dvakrát, nezřídka třikrát, a když mě chytne řezaný rapl i čtyřikrát, takže o výrazném utužení kondice státní kasy nemůže být pochyb.

Kdo by to řekl, viďte, že to je tak jednoduché. Ještě že ty lidovce máme. V jednotné Národní frontě se jenom vezli v Pacem in terris a spoléhali na komunisty, že udělají všechno za ně – tedy krom toho, že jim vydatně lezli do zadku – až v demokracii se konečně chytli. Ten nejvyšší z nich oře práci a sociální věci, druhý se zase z ovzduší se*e do DPH. Na druhou stranu však musím férově uznat, že ty řezané květiny se mu povedly. Tenhle aplikovaný informatik taky stojí za všechny drobné. A je taky z Brna… Chudáci obyčejní Brňáci. To prostě nevymyslíš.

Martin Kalous

PS: STS – za zlatého socialismu označení pro Strojní traktorovou stanici

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here