V mé oblíbené cimrmanovské hře Záskok se několikrát opakuje legendární replika ve znění: A tak končí naše komedie… Nikde to neplatí více než právě teď v automobilovém průmyslu.

Uměle nafouknutá bublina jménem elektromobilita právě praskla. Automobilky přiznávají obrovské ztráty plynoucí z tohoto segmentu výroby a jejich akcie padají dolů jako kámen.

Mercedes ztratil za poslední týden téměř 10 %, Ford, jenž přiznal, že minimální ztráta oblasti elektromobilů bude činit 98 miliard korun, dokonce procent patnáct.

Jasně se ukazuje, že bez masivní podpory formou nesmyslných dotací není tento koncept životaschopný. Automobilky se vřítily plnou parou do slepé uličky a nyní se budou za vynaložení obrovských nákladů bolestně vracet zpět.

Naše historie je plná sociálních inženýrů, kteří měli v úmyslu naplánovat vývoj jinak, než by postupoval přirozenou cestou. Ještě nikdy se to nikomu nepovedlo a ani nepovede.

Green Deal je monstrózní lež. Je to finta, jejímž účelem je dostat peníze z vašich kapes na účty těch největších nadnárodních korporací. O ochranu přírody v tomto plánu připomínajícím ze všeho nejvíce koncept klasického schématu letadla nikdy nešlo, nejde a ani nepůjde. Prvním krokem, jak tento podvod ukončit, je odebrat mu jeho »krev«, kterou jsou emisní povolenky. EU je plánuje rozšířit, my v PRO je chceme v plném rozsahu zrušit.

Kategoricky odmítám, aby část peněz, které platíme za elektřinu vyrobenou v našich vlastních elektrárnách, putovala díky tomuto zkorumpovanému mechanismu na účty amerických a německých fondů, jakož i čínských bank, coby vlastníků největšího počtu emisních povolenek. Dejte nám k tomu mandát a my tuhle zlodějinu neprodleně ukončíme.

Jindřich Rajchl, předseda PRO

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here