Home Názory Jsme fuj, Afrika se nás štítí…

Jsme fuj, Afrika se nás štítí…

…byť v diplomatickém výrazu (se nás štítí) a oficiálně zatím »jen« Nigérie, avšak neoficiálně si troufnu odhadovat, že kolo by si o Českou republiku dnes neopřela většina zemí černého kontinentu. Nebojte, kola tam mají, ty jim humánní kolonizátoři západního výkvětu novodobé civilizace už povolili.

Je to právě o tom, co já a moji kolegové z redakce iportaL24.cz anoncujeme od počátku, co jsme se vznikli… – že totiž bezvýznamná prdelka uprostřed Evropy sice chce s jedním a půl tankem (pojízdná je jen ta půlka… částečně, abych byl přesný = pouze z kopce) smést z povrchu zemského Rusko a Čínu (nebýt Izraelců, kteří jí takto ulehčují práci, jistě by si Strakova akademie brousila zuby i na Palestinu), avšak reálně se ta prdelka tak akorát může slavnostně zabalit do ukrajinské a izraelské vlajky a nechat se spláchnut do haj*lu.

Máte-li pocit, že jsem užil slovo neadekvátní, anžto sprosté, opáčím, že kdybych znal sprostší, upřednostnil bych ho před tím haj*lem. O tom, že Saudští Arabové před pár dny zrušili dlouho připravovanou návštěvu Jožina Síkely, píšu tu. Jeho však na rozdíl od zpodšpilberského profesora zastihla tahle stopka ještě doma v Praze. To prófova haksna se již černého kontinentu dotkla, když… Nigérie suše oznámila, že o něho nestojí (byla jednou z návštěvnických zemí tohoto zbytečného afrického tripu), neoficiálně, ale fakticky kvůli podpoře Izraele v OSN stran českých lokajů.

Takže teď se podle programu tenhle renegát přesunul z Etiopie do Keni, odkud měl pokračovat právě do Nigérie, a jak nesmírně vtipně, aniž by o tom věděl, dodává Seznam… »V Keni se zřejmě delegace zdrží déle, než bylo původně v plánu.«

Jak krásně říkají Slováci – »jebem ti boha, jebem ti dušu«… a co jim tam v té Keni bude slintat, když Keňa se ústy svého prezidenta jasně vymezila vůči americkému a proamerickému světu – opět a znovu odkazuji na onen projev keňské hlavy státu (nachází se výše uvnitř odkazu na můj předcházející komentář).

A to při tom »znamenití« čeští politologové, ba dokonce specialisté na Afriku (jednoho takového kouska v tom předešlém komentáři cituji) definují Nigérii jako africkou prozápadní zemi number one. Bum a bác a prd.

Jakýkoli diplomat vám ráno ve čtyři hodiny, byv vytržen z hlubokého spánku, bez zaváhání potvrdí, že takové rušení státních návštěv, de facto v jejich předvečer, není obvyklé, že je to, řekněme, jasný SIGNÁL nedůvěry a pohrdání druhou stranou.

Ano, přátelé, Afrika námi pohrdá. Dlužno poznamenat, že zcela právem. Oblečte se… a spláchněte se. Sami sebe. Dokud máte čas. Odmítnete-li, dříve či později vás spláchnou jiní. Třeba in memoriam, ale spláchnou. Ovšem už bez vlajek a mnohem silnějším proudem vody.

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here