Home Názory Můj děda pohřeb se státními poctami neměl. On mít bude. Proč?

Můj děda pohřeb se státními poctami neměl. On mít bude. Proč?

Můj děda byl obyčejný člověk. Rovný, poctivý chlap, však taky měřil přes 190 centimetrů. Celý život dělal výpravčího, později dokonce náčelníka. Dožil se osmdesátky. Teprve když zemřel, tehdy taťka (jeho syn) našel v dědově šatní skříni Československý válečný kříž se všemi dokumenty a potvrzeními k tomuto vyznamenání náležejícími. Nikdy o tom nemluvil, nevěděla o tom ani babička ani nikdo z dědových přátel a kamarádů.

Vzpomínám, že jako rodina jsme po tom tehdy pátrali a dozvěděli se, že děda za druhé světové války, to dělal výpravčího v Rosicích nad Labem (na hlavním železničním tahu Hradec Králové – Pardubice), v dopravní kanceláři a kdesi v prostorech rosického nádraží ukrýval vysílačky a dokonce i výsadkáře z Potůčkovy odbojové skupiny (radiotelegrafista – operace Silver A). Za to byla tehdy bez milosti kulka nebo provaz.

Děda pracoval v podstatě až do smrti, už v důchodu jezdil na sezónní brigády do cukrovaru a pak dělal hlídače ve skladu Domácích potřeb. Kupodivu pohřeb se státními poctami neměl, i když tenhle poctivec a nesmírně statečný muž by si je určitě zasloužil. Na rozdíl od některých jiných, kteří za války i po ní dělali bůhvíco a chovali se bůhvíjak.

To není můj děda. Můj děda vypadal normálně. A přes den spal jen tehdy, když měl jako výpravčí po noční.

Robert Fish

6 KOMENTÁŘE

 1. Brázda, to že někdo umře z něj nesmývá jeho viny. Dobře si pamatujeme všechna svinstva, která Karel Schwarzenberg napáchal v politice rozbitého Československa za svého působení. Podílel se vždycky na tom nejhorším, co škodilo tomuto státu a lidem v něm. Schwarzenberg vždycky myslel jen na svoji kapsu, jak si ji namastit na úkor nás všech.
  Že byl Schwarzenberg ksindl svědčí i to, že podporoval napadení Jugoslávie státy NATO včetně rozbitého Československa a uznal jako ministr zahraničí rozbitého Československa odtržení Kosova.
  Schwarzenberg tomuto státu nic nepřinesl, jen mu škodil. Spřáhl se s válečným zločincem Havlem, který mu ve svinstvech pomáhal. Ze Schwarzenberga musí být každému normálnímu člověku v tomto rozkradeném státě šoufl.

 2. Karle, Vy jste detektiv 😉 Sám píšete „měl by se jmenovat“… Ale nejlepší hláška je, že autor kydá na ještě ani nepohřbeného 😜 Vy tu pravidelně kydáte na ještě žijící – to je v pořádku?

  • 1. Fish a ta další proruská sebranka tu rádi a často obhajují tradiční model rodiny. Tak doufám, že jdou příkladem a jejich rodiny to splňují. V takových rodinách můj předpoklad o příjmeních mužských potomků platí.
   2. Mezi tradiční hodnoty patří i zachovávat elementární úctu k zemřelým. Ti se totiž na rozdíl od živých nemohou bránit.
   A hlavněautorovi nic nebrání, aby sem naskenoval ony zmiňované dokumenty vážící se k uvedenému vyznamenání. Jinak si tu totiž může vymýšlet, kdo chce, co chce.

 3. Z textu lze usoudit, že Fishův děda byl jeho dědou po mužské linii. Měl by se tedy také jmenovat Fish. Jak lze dohledat, žádný nositel tohoto jména Československý válečný kříž 1939 neobdržel. Naprosto nepochopitelný je i fakt, že by se Fishův dědeček svým příbuzným, ba dokonce ani své manželce, nezmínil o svém hrdinném působení za nacistické okupace. Nakonec i popis další kariéry Fishova dědečka je uvěřitelný asi tak, jako je uvěřitelná pohádka o Pavlíku Morozovovi.
  Shrnuto – ta proruská pakáž se neštítí ani té nejpodlejší špinavosti, aby nakydala hnůj na člověka, který ještě ani nebyl pohřben.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here