Home Názory Nártoun v akci aneb Jak nás obětovali

Nártoun v akci aneb Jak nás obětovali

Pavel Votruba

Putina už ministr vnitra zazipoval do mrtvého STANu a na Václavském náměstí promluvila první dáma. Takže to základní bychom tak nějak měli odehrané – co více si přát, že? Svatý Václav, žil-li by, viděl a slyšel-li by, byl by krátce poté hospitalizován s náhlou srdeční příhodou.

O zaSTANovaném Putinovi toho už bylo napsáno a řečeno dost, aplausem počínaje a odsudkem konče. Škoda, že pan Rakušan si po svém vykládá přání Jeana Paula Sartra, jenž ve své době řekl: »Chci být člověkem, který se mi nehnusí.« Nehnusí-li se kolínský exstarosta sám sobě, aspoň jeden okamžik denně, táži se – je on ještě vůbec člověkem? Nebo už spíše nártounem…?

Byť tato událost, jež suverénně překonala vše dosud napáchané (a že se nad ledasčím rozum stavěl do haptáku), zaměstnala doslova všechna média, to nejdůležitější nikde nezaznělo. Nebo aspoň moji pozornost to minulo.

Totiž, KDO dal Rakušanovi k výrobě té STANové koláže s Vladimirem Vladimirovičem v igelitovém fraku striktní příkaz. Takovou provokaci, s níž nesouhlasí ani někteří letití prorežimní harcovníci (např. generál Šedivý ve vyjádření pro CNN Prima News, proti byl i jindy nekompromisní pionýrský šátek), by si ministr vnitra sám od sebe dovolit nemohl. Na to je on příliš malý pán a ona provokace příliš velká. Cíl toho musí být hlubší, v tomto případě jistě nejde jen o jakýsi teatrální výstřelek podobný fuckujícímu tričku ministryně obrany.

Odhalit iniciátora nebude obtížné (nahrává nám logicky omezený výběr), složitější ovšem může být definice blízkých dopadů na Českou republiku. Dle mého soudu se iniciace chopila CIA skrze BIS. Adoptovaný syn Williama Burnse (šéf CIA), nedonošený generál mnoha po sobě jdoucích nultých ročníků Michal Koudelka, to prostě dostal rozkazem a befel posunul nártounovi.

A ty o pár řádků výše avizované dopady? Budou fatální. Obávám se, že dnes s námi Rusko nebude jednat, ani kdyby se radikálně obrátil kurz české zahraniční politiky. Jednoduše řečeno – tohle nám dá Moskva v budoucnu tak sežrat, že to tvrdě pocítí každý jeden občan této země. Za ty zaostalé bláboly o těch teplých zadcích, které musíme obětovat pro naši svobodu, nechápaje, že o ty zadky vůbec nejde. Těch svízelných chvilek bude nepochybně o mnoho více než milión. To si pište. Nebo nepište – záleží na každém z vás, mě už nebaví pořád dokola »odtvrzovat« zatvrzelé. Plyn není a nebude, natož levný. Plyn v dostatečném množství a levný byl jediný – ten ruský. Kdo smýšlí jinak, dělá ze sebe vola – s vykastrovaným mozkem.

Je tu ještě jedna nezodpovězená otázka – proč do toho protiruského tažení bylo ausgerechnet zavlečeno právě Česko… a Slovensko, Polsko a pobaltské státy. Podívejte se na mapu, kudy vede takříkajíc nárazníková hranice mezi Ruskem a NATO a máte odpověď co by dup. Dá rozum, že Američané potřebují největší napětí mezi Kremlem a NATO právě v co nejtěsnější blízkosti Ruské federace. Jaký smysl by v daném kontextu dávalo, kdyby největším podporovatelem Ukrajiny byla např. Francie, Španělsko, Německo či Itálie apod.? Ty jsou od ruských hranic daleko, navíc všechny tyto vyjmenované země s Moskvou více méně, byť potajmu, pořád čile obchodují. Jak s oblibou říkám – sankcím EU navzdory.

Pokud vám z tohoto mého výkladu plyne závěr, že nás Bílý dům spolu s Polskem, Slovenskem a Pobaltím de facto obětoval, uvažujete správně. Jen jsem zvědav, co za nějakou dobu, třeba právě za rok, zase vzkáže zdejšímu obyvatelstvu ona první dáma? Zda scénář proslovu téhle bezvýznamné scénáristky bude tentýž jako ten včerejší. Zda v něm i za rok odezní slova díků (nebo to už celé odezní – kéž by!) a zda u toho bude milión chvilek opět dojetím ronit stejně velké krokodýlí slzy jako letos.

Pavel Votruba

3 KOMENTÁŘE

  1. Kdo není ekonomicky negramotný, pokud nebudu vulgární jako řada zdejších autorů, ví, že naposledy zveřejněná (zářijová) inflace v Maďarsku dosáhla v rámci Evropské unie rekordu když překročila 20 % (meziměsíčně vzrostla o 4,1 %). Šéf Strany pomocných dělníků Okamura měl Orbánovi namísto návrhu na udělení Řádu Bílého lva spíše prověřit jak se uděluje Darwinova cena za ekonomii…

    • No, a ta česká (Fialova) zářijová inflace je „pouhých“ 18%. Hurá!
      Ale k věci: škoda tolika autorových slov, na pana Rakušana a jeho „Putina v pytli na mrtvoly“ existuje jedno prosté přísloví: „Přej, a bude ti přáno“

  2. To, že zdejší platforma je rejdiště ruských kolaborantů, jimž tu dělá stafáž pár užitečných *, je asi všem jasné. Čech, Cinka, Krejčíková ani Votruba nijak neskrývají sympatie k východním hordám a otevřeně tu hájí ruské zájmy. Člověk si musí klepat na čelo nad hloupostí autora, se kterou vyvozuje, že Rakušan musel dostat příkaz od CIA k vyvěšení koláže s Putinem v igelitovém pytli. Zřejmě si myslí, že když on sám tu zrazuje naši zem v žoldu cizí mocnosti, automaticky tak činí i druzí. Toho východního idiota, který svou agresí na Ukrajině způsobil pouze posílení NATO vstupem Finska a Švédska, ale těžko kdo obhájí, aniž by sám neklesl na jeho pokleslou lživou úroveň. Bláboly o levném plynu a nízké inflaci v Maďarsku už dávno neplatí a tak jim nezbývá než se soustředit na naprosto nepodstatné vnějškové formy, co kdo kde řekl, napsal nebo vyvěsil.

Comments are closed.