Home Názory OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Je vymalováno, uklizeno! Tedy doufáme, že bude...

OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Je vymalováno, uklizeno! Tedy doufáme, že bude uklizeno

FOTO - archiv Davida Tygra Ploce

Poslední zářijový den byl velikým slovenským dramatem. Dle predikcí se nad Tatrou skutečně zablýskalo a hromy divo bily. A svobodně smýšlející lidé, kteří ctí tradiční hodnoty a svobodný život, se probudili do nejkrásnějšího říjnového rána. Robert Fico a jeho SMER dokázali vyhrát předčasné slovenské volby. Ale nebylo to jednoduché…

Touha je zázrak a malý zázrak se skutečně stal, protože Fico jasně vyhrál i přes veškeré systémové překážky. Tou poslední volební byly tzv. exitpooly, které krátce po ukončení hlasování predikovali vítězství Progresivního Slovenska. Zdálo se, že prozápadní mají vše pod naprostou kontrolou a naděje slovenské přátele opustí. Brzy se však ukázalo, že média svými odhady činila vše proti svému lidu, ale nestačilo to. Tu touhu však podpořila tvrdá práce a výsledek je odměnou. Slovenský lid se postavil totalitě a navzdory západním snahám nasměroval SMER k sestavení vlády.

Bylo zajímavé sledovat, jak se některé hloupé loutky odkopávají. Například Vašáryová, která zřejmě trpí psychickými potížemi, protože si tak trochu plete pojmy. Hovořila o nacistech a fašistech, kteří volili vítězný SMER. Buďme ale tolerantní, protože neznáme zdravotní stav starší paní Vašáryové, asi již není vždy zcela při smyslech. Další zmatená osoba Čaputová bez zbytečných odkladů pověřila vítěze voleb sestavením vlády, ale nebyla tak štědrá jako její předchůdci. Ti nejčastěji stanovili lhůtu 30 dní, zatímco tato služebnice Západu milující Ukrajinu dala Ficovi pouze 14 dní.

Robert Fico v povolební tiskové konferenci potvrdil své postoje k podpoře Ukrajiny a také k řešení migrace. Zde byl konkrétnější, když uvedl, že zastaví migrací i s použitím síly! To jsou slova chlapa, který jak doufám, dodrží svá slova, pokud bude premiérem. A vtip, který se velmi povedl, hovoří o tom, že na Slovensku stačila jedna noc a mají zde opět pouze dvě pohlaví. Bylo by skvělé, kdyby se alespoň k našim nejbližším sousedům či bratrům opět vrátil normální tradiční svět.

Je vymalováno, uklizeno. Tato Belmondova slova bychom rádi slyšeli nejen na Slovensku, ale také u nás. Úklid po malování, které bylo úspěšně provedeno slovenskými národními barvami, však nebude jednoduchý. Volby dopadly pro slovenský lid skvěle, ale začíná další boj. Boj, do kterého se určitě zapojí hodný strýček Sam s Evropskou unií, protože oni prostě nebudou chtít v Evropě druhého Orbána a budou dělat vše pro to, aby Fico vládu nesestavil. Držme palce Ficovi, aby tento boj zvládl a dodal tím naději i k nám do České republiky. Naději pro všechny dobré lidi, naději pro náš domov…

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here