ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Středočeští hasiči vyjížděli v úterý večer a v noci na dnešek v souvislosti s bouřkou nejčastěji k popadaným stromům. U obce Běleč na Berounsku zasahovali u vlaku, který najel do stromu, událost se obešla bez zranění. Nejvíce výjezdů hasiči evidují na Benešovsku a Mladoboleslavsku a v okresech Praha-západ a Praha-východ. Od úterních 19.00 zaznamenali v regionu 146 událostí souvisejících s počasím, řekla mluvčí krajských hasičů Veronika Švorcová Mocová.

»Od úterních 19.00 do dnešních 7.00 evidovalo operační středisko 146 zásahů, z toho převážná většina byla pomoc s odstraňováním spadlých stromů, odstraňovali jsme například i kabely popadané na rodinný dům, v regionu byly také tři dopravní nehody v souvislosti s počasím, dvě na silnici a jedna na železniční trati u obce Běleč na Berounsku,« řekla mluvčí. Vyšší počet zásahů evidují i na Rakovnicku, Kladensku, Berounsku, Příbramsku a Mělnicku.

Bouřky v regionu zkomplikovaly také provoz na železnici. Vlaková doprava se zastavila v úseku Liteň – Zadní Třebaň a mezi Roztoky u Prahy a Libčicemi nad Vltavou. Tam podle webu Českých drah pravděpodobně spadlý strom poškodil trakční vedení. Poruchu budu technici dnes dopoledne opravovat, dopravce zajišťuje podle informací na webu náhradní autobusovou dopravu.

V úterý po 21.00 vyjížděli hasiči také k požáru garáže rodinného domu v Zelenči Prahy. »Hořela garáž u domu a od té chytil i rodinný dům, s bouřkou to ale nesouvisí,« řekla Švorcová. Příčina je pravděpodobně technická závada při nabíjení baterie do elektrokoloběžky, oheň způsobil škodu 1,5 milionu korun.

Hasiči vyjížděli v souvislosti s počasím přes noc také v Ústeckém kraji, a to zhruba k padesáti událostem, Většinou odstraňovali popadané stromy a větve na silnice. ČTK to řekl mluvčí hasičů Petr Pelikus.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here