Když šlapete blátem, majíce nulovou možnost jakkoli se mu vyhnout, boty si vždycky umažete. Vykračovat si po normální suché cestě už dneska doopravdy nejde. Kam člověk šlápne, všude se boří do s*aček. A v nich se dobrá nálada hledá velmi obtížně. Pojďme se o to aspoň pokusit.

K Fialovu nákupnímu turné jsem se původně vracet nechtěl – čeho je moc, toho je příliš a blbost si tolik popularity rozhodně nezasluhuje. Stačilo však pár vtipných Nutellofotografií a hned se mně i v těch s*ačkách rozveselila jinak trudná mysl.

FOTO – lidová tvořivost

FOTO – lidová tvořivost (s keňským prezidentem)

Náš cenový inspektor ze Strakovy akademie se do Nutelly při svých nákupních cestách bezpochyby zamiloval. »Dokud nebude u nás tak levná jako v Německu, inflace neklesne, Ukrajina Rusko neporazí a Izraelci nevyčistí Gazu do posledního Palestince« – to nám mezi řádky z oněch cest zřejmě vzkazuje, deutsche und tschechische Nutella v rukou drže. Prostě nejbližší budoucnost všech těchhle konfliktů nyní záleží na ceně Nutelly v Česku. Aby byla dostupnější, resp. dostupná všem, nejen migrantům…, kteří na ni dostanou podporu.

Budeme to umět? Poradíme si s tak přetěžkým úkolem? SPOLU jistě. Však SPOLU zvládli jinčí prasárny.

Na konci tunelu

místo světla vidno Nutellu.

Vivat, sláva,

jak skvělá zpráva.

Za mysl veselou

jedině s Nutellou.

Martin Kalous

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here