Jalonen u hokejové reprezentace končí, nahradí ho Rulík

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje dnes odvolal hlavního trenéra reprezentace Kariho Jalonena i celý jeho realizační tým, novým koučem národního týmu byl jmenován Radim Rulík. Na tiskové konferenci o tom informoval prezident svazu Alois Hadamczik, pro odvolání Jalonena bylo devět z jedenácti členů výkonného výboru.

»Vím, že vše možná trvalo dlouho. Výkonný výbor se ale choval zodpovědně,« řekl Hadamczik. Funkcionáři jednali o odvolání Jalonena třikrát během měsíce, finský kouč se svým realizačním týmem musel předložit i vlastní koncepci pro další sezonu, se kterou ale zástupci ČSLH nebyli spokojeni.

»Je pravda, že jsem jako trenér nikdy nezažil, že by se situace řešila tak dlouho. Nebylo to ale tak, že byli všichni rozhodnuti hned první den,« uvedl Hadamczik. Sám měl osobně jasno o svém rozhodnutí hned po nevydařeném květnovém šampionátu.

Osmapadesátiletý Rulík doposud vedl juniorskou reprezentaci, se kterou v minulé sezoně získal stříbrné medaile na šampionátu hráčů do 20 let. U seniorského národního týmu působil jako asistent Vladimíra Růžičky v sezoně 2004/05 a podílel se na zisku zlatých medailí na mistrovství světa ve Vídni.

»Chtěli bychom se prezentovat hokejem jako na šampionátu dvacítek. Hrát celoplošný hokej, určovat tempo zápasu s tlakem do brány. Hrát na kotouči a disciplinovaně, protože speciální týmy rozhodují,« řekl Rulík, pro nějž bylo klíčové, aby se s ním k áčku přesunul celý realizační tým dvacítky. V nové pozici podepíše dvouletou smlouvu s opcí.

O pět let starší Jalonen byl prvním zahraničním trenérem české reprezentace. Na loňském MS tým pod jeho vedením vybojoval bronzové medaile, ale letošní šampionát se národnímu výběru nevydařil. Češi vypadli ve čtvrtfinále a obsadili celkově osmé místo, což je historicky nejhorší výsledek.

Rulík, se kterým se k A-týmu přesunou od dvacítky i asistenti Jiří Kalous, Marek Židlický a Ondřej Pavelec, povede reprezentaci na mistrovství světa v Praze a Ostravě v květnu 2024. Místo Rulíka povede české juniory Patrik Augusta, jehož asistenty budou Robert Reichel, Pavel Trnka a Martin Láska.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy