Home Sport Spartu posílil gambijský reprezentant Gomez. Připomíná Ogbua

Spartu posílil gambijský reprezentant Gomez. Připomíná Ogbua

Obhájce titulu hlásí již pátou letní posilu. Novou akvizicí fotbalové Sparty je jednadvacetiletý gambijský reprezentant James Gomez. Vysoký stoper přestoupil na Letnou z dánského Horsensu a podepsal s českým mistrem víceletou smlouvu.

»James je mladý talentovaný hráč, který má ve svém věku už čtrnáct startů za seniorský národní tým své země. Je to hráč s fyzickými předpoklady, který má schopnost konstruktivně založit útočnou fázi. Vidíme v něm potenciál, který chceme rozvíjet,« uvedl na internetových stránkách Sparty její sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Gomez opustil rodnou Gambii, kde nastupoval v akademii Realu de Banjul, v roce 2020. Vybral si Horsens, za který si postupně zahrál 80 soutěžních duelů. Připsal si i 14 startů za gambijské reprezentační »áčko«, v jehož dresu navíc jednou skóroval. Podle deníku B.T. za něj Sparta zaplatí Horsensu 10 milionů dánských korun (téměř 32 milionů korun). Jeho cenu mohlo snížit i to, že klub sestoupil z elitní soutěže. Výhodou pro Letenské je určitě rovněž fakt, že dánský realizační tým v čele s koučem Brianem Priskem dobře zná tamní fotbalové prostředí a o hráčích má dokonalý přehled.

Díky Gomezovi má Sparta v kádru šestého stopera – po odchodu zkušeného Ondřeje Čelůstky jí zbyla mj. trojice, jež nastupovala nejčastěji v uplynulé mistrovské sezoně. Jsou to kapitán Ladislav Krejčí mladší, který je však použitelný i v záloze, nejlepší obránce minulé sezony Asger Sörensen a reprezentant do 21 let Martin Vitík, jenž je však aktuálně lehce zraněný. Dalšími alternativami jsou zásutpce kapitána Filip Panák a mladý Patrik Vydra.

Gomez je však odlišný typ. Má výborný výskok a je díky přesné hlavičce použitelný i při útočných stránkách. Bývá srovnáván s Nigerijcem ve službách konkurenční Slavie Igohem Ogbuem, který přišel do Edenu v zimě. Gomez je však ještě elegantnější při hře s míčem a gymnasticky lépe vybavený.

Vedení Sparty vedle něj již pro novou sezonu, jež startuje o víkendu, přivedlo záložníky Michala Ševčíka a Srba Veljka Birmančeviče, slovenského brankáře Jakuba Surovčíka a nigerijského útočníka Victora Olatunjiho jako náhradu za reprezentačního Tomáše Čvančaru, který odešel do bundesligového Mönchengladbachu.

(pk)

FOTO – sparta.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here