Home Zahraničí Biden měl ve svém domě více tajných dokumentů, než bylo známo

Biden měl ve svém domě více tajných dokumentů, než bylo známo

FOTO – ČTK/ZUMA/Chris Kleponis - Pool via CNP

Právníci amerického prezidenta Joea Bidena nalezli v jeho domě ve Wilmingtonu ve státě Delaware více utajovaných dokumentů, než bylo dosud známo. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na Bílý dům.

Dokumenty jsou z období 2009-2017, kdy byl Biden viceprezidentem administrativy Baracka Obamy. Prezident i viceprezident USA mají po odchodu z funkce povinnost odevzdat všechny citlivé materiály Národnímu archivu USA.

Advokát Richard Sauber ve svém prohlášení uvedl, že v Bidenově soukromé knihovně bylo nalezeno celkem šest stránek utajovaných dokumentů. Předtím Bílý dům hovořil pouze o jedné stránce. Další dokumenty byly již v prosinci objeveny v Bidenově garáži a v listopadu v jeho bývalé kanceláři.

Nálezem dokumentů se bude zabývat zvláštní vyšetřovatel Robert Hur, kterého před několika dny jmenoval americký ministr spravedlnosti Merrick Garland. Biden již dříve řekl, že je nálezem dokumentů překvapený, neví prý, co v nich je. Rovněž uvedl, že s vyšetřovateli ministerstva spravedlnosti »plně spolupracuje«.

(jb, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here