Home Zahraničí Čína podpoří a posílí politickou podporu pro příchozí investice

Čína podpoří a posílí politickou podporu pro příchozí investice

Fotografie pořízená 4. listopadu 2022 ukazuje večerní pohled na čtvrť Lu-ťia-cuej ve východočínské Šanghaji. FOTO - Xinhua/Wang Xiang

Čína bude podporovat a posilovat politickou podporu přílivu zahraničních investic, uvedl v pondělí na tiskové konferenci představitel ministerstva obchodu.

Ministerstvo bude spolupracovat s příslušnými resorty na provádění pokynů pro další optimalizaci zahraničního investičního prostředí v zemi a na zintenzivnění úsilí o přilákání zahraničních investic, o čemž v neděli informovala čínská Státní rada, uvedl náměstek ministra obchodu Čchen Čchun-ťiang.

Podle Čchena bude ministerstvo pokračovat v propracovávání reforem a v procesu uvolňování, účinně optimalizovat podnikatelské prostředí v zemi a vynaloží veškeré úsilí pro stabilizaci zahraničního obchodu a investic.

Kromě opatření uvedených ve směrnicích bude ministerstvo pokračovat v provádění strategií a opatření, která byla zavedena od začátku roku, uvedlo ministerstvo.

K těmto strategiím a opatřením patří ty, které byly zavedeny v dubnu s cílem stabilizovat rozsah a optimalizovat strukturu zahraničního obchodu, a ty, které byly zavedeny v červnu s cílem prohloubit reformy v některých způsobilých zónách volného obchodu a v přístavu volného obchodu Chaj-nan, aby se sladily s mezinárodními hospodářskými a obchodními pravidly na nejvyšší úrovni.

Země v lednu vydala oběžník, v němž požaduje, aby příslušná ministerstva a regionální úřady poskytly dodatečnou podporu zahraničním investorům při zakládání výzkumných a vývojových center.

Ministerstvo podnikne do budoucna další kroky k posílení politické podpory. Bude spolupracovat s příslušnými odděleními na redukci negativních položek pro přístup zahraničních investic do země a bude pokračovat v rozšiřování přístupu zahraničních investic na trh. Mezitím bude podle ministerstva pokračovat v uvolňování omezení zahraničních strategických investic do společností kótovaných na čínském trhu.

Podle oficiálních údajů bylo v Číně v prvním pololetí založeno 23 536 nových zahraničních firem, což představuje meziroční nárůst o 35,7 %.

Čchen uvedl, že pevné odhodlání Číny k jejímu dalšímu otevření, široké možnosti trhu, kompletní průmyslový systém a kvalitní podnikatelské prostředí vedou zahraniční investory k tomu, aby své investice v zemi zintenzivnili.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here