Home Zahraničí Francie vybuduje 1,5 tisíce nových míst pro nelegální migranty

Francie vybuduje 1,5 tisíce nových míst pro nelegální migranty

ILUSTRAČNÍ FOTO - Wikimedia Commons

Kapacita dočasných záchytných středisek pro nelegální migranty se ve Francii zvýší o 1,5 tisíce míst a úřady plánují do budoucna i zjednodušení deportací nelegálních imigrantů. Uvedl to francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin v rozhovoru pro list Le Parisien .

»Ve Francii potvrzujeme své odhodlání v boji proti nelegální migraci: zdvojnásobíme počet míst v dočasných detenčních centrech, zvýší se z 1,5 tisíce na 3 tisíce ve 12 městech: Dijon, Oussel, Nantes, Beziers, Aix, Nice, Olivet, Orleans, Merignac, v oblasti Dunkerque, Mayotte a Ile-de-France. Sto míst na centrum,« řekl ministr.

Darmanen také řekl, že od 1. ledna bylo deportováno 2,5 tisíce lidí. Podle AFP bylo jen v loňském roce zadrženo v evropské části Francie 15,9 tisíce migrantů a 27,6 tisíce nelegálních přistěhovalců na zámořských územích. 6. listopadu začne Senát (horní komora parlamentu) projednávat návrh zákona, který zpřísní boj proti nelegální migraci a který, jak Darmanen doufá, poskytne více volnosti ministerstvu vnitra a také zkrátí dobu rozhoduje o vydání povolení k pobytu nebo o odepření tohoto práva.

»Imigrace existuje už dlouho a bude existovat dál. Otázkou je, jak lidi přijmout, jak je začlenit do společnosti a jak pochopit, koho z nich chceme vidět. Musíme hledat řešení na evropské úrovni , jinak nebudou existovat jednoduchá řešení,« uzavřel. 

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here