Kyjev během protiofenzívy údajně nedosáhl žádných výraznějších výsledků

Ukrajina v šestém týdnu protiofenzívy nedosáhla žádných výraznějších výsledků. Tento názor vyjádřil v rozhovoru s korespondentem agentury TASS profesor University of Cergy-Pontoise, ředitel redakce francouzského měsíčníku Courrier des Strateges Edouard Husson.

»Ofenziva ukrajinských jednotek začala před téměř šesti týdny a je zřejmé, že nepřinesla žádné výrazné výsledky z následujících důvodů: za prvé, obranná linie ruské armády je navzdory délce fronty poměrně silná. Za druhé, z velmi zřejmého důvodu ukrajinská strana nemá dostatečné vzdušné krytí k ochraně postupujících jednotek. Navíc má méně munice než ruská armáda,« řekl.

Yusson věří, že téma protiofenzívy je speciálně živeno na Západě před summitem NATO ve Vilniusu. »Ukrajinská protiofenzíva bude pravděpodobně pokračovat ještě několik týdnů. Po jejím skončení bude vývoj situace záviset na tom, zda bude Rusku nabídnuto usednout k jednacímu stolu, nebo bude konflikt ještě nějakou dobu pokračovat,« dodal.

Jak informovalo Ministerstvo obrany Ruské federace, ukrajinské jednotky se pokoušejí o ofenzivu od 4. června. Ruský prezident Vladimir Putin zdůraznil, že ozbrojené síly Ukrajiny nejsou úspěšné v žádném směru. 

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy