Home Zahraničí Nejméně dva střelci v jedoucím autě v Chicagu zranili 14 lidí včetně...

Nejméně dva střelci v jedoucím autě v Chicagu zranili 14 lidí včetně tří dětí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Nejméně dva útočníci v pondělí večer (dnes ráno SEČ) stříleli do lidí z projíždějícího auta na západě amerického Chicaga. Zranili 14 lidí včetně tří dětí, z nich nejmladšímu jsou tři roky. Policie zatím motiv útočníků neuvedla. Zranění obětí se liší od těžkých po mírná, píše list The New York Times.

Komisař chicagské policie David Brown řekl novinářům, že incident se stal kolem půl desáté večer tamního času (3.30 SEČ). Útočníci jeli v jednom autě, ale střelci byli nejméně dva. Celá akce trvala jen několik vteřin.

Policie zatím nezadržela žádného podezřelého, ani nezná jejich motiv, uvedl Brown. Vyšetřovatelé se podle něj budou snažit získat co nejvíce informací od obětí a svědků. Část incidentu zachytily bezpečnostní kamery v ulici.

Stanice CBS uvedla, že na místě bylo po incidentu přes deset sanitek. Video zachycující dění po příjezdu bezpečnostních složek na křižovatce California Avenue a Polk Street, kde se útok stal, publikoval twitterový účet RawsAlerts. Pravost videa zatím nelze ověřit.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here