Ve Francii bylo zrušeno udílení hudebních cen MTV Europe Music Awards 2023, jako důvod byla uvedena »nestálost světových událostí« a válka mezi Izraelem a Hamásem.

Každoroční ceremoniál, který oslavuje hudbu a umělce z celého světa, se měl konat 5. listopadu na pařížském výstavišti Nord Villepinte, ale nyní bude přeložen na listopad 2024.

Filmová a televizní produkční společnost Paramount ve svém prohlášení uvedla: »Vzhledem k nestálosti světových událostí jsme se rozhodli nepokračovat v pořádání MTV EMA v roce 2023 z důvodu opatrnosti vůči tisícům zaměstnanců, členů štábu, umělců, fanoušků a partnerů, kteří cestují ze všech koutů světa, aby tuto show oživili.«

»MTV EMA jsou každoroční oslavou světové hudby. Zatímco sledujeme, jak pokračují ničivé události v Izraeli a Gaze, nepřipadá nám to jako okamžik pro globální oslavu. Vzhledem k tomu, že již přišly o život tisíce lidí, je to chvíle truchlení. Těšíme se, že v listopadu 2024 budeme opět hostit MTV EMA.«

Francie zavedla maximální stupeň ohrožení terorismem. Stalo se tak po útoku, který 13. října spáchal dvacetiletý útočník s nožem ve vzdělávací instituci v obci Arras na severu Francie. Jeho rukou zemřel učitel Dominique Bernard. Další tři lidé, včetně strážce vzdělávací instituce, byli zraněni. V posledních dnech také ve Francii přibylo zpráv o bombových hrozbách, kvůli nimž byla evakuována letiště a muzea. Zejména palác ve Versailles byl za posledních šest dní evakuován čtyřikrát.

(jb)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here