Přísloví »Příliv zvedá všechny lodě« se podle britského experta vztahuje i na investice a obchod mezi Čínou a Británií

Úzké vazby mezi Velkou Británií a Čínou v oblasti investic a obchodu bude prospěšné pro obě strany, protože »všechny lodě se zvedají při přílivu,« řekl v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua Sir Sherard Cowper-Coles, předseda Čínsko-britské obchodní rady (CBBC).

Cowper-Coles a další představitelé CBBC nedávno vyslali do Číny podnikatelskou delegaci s cílem posílit obchodní vazby. Během své návštěvy pozoroval zvýšený pocit optimismu mezi britskými společnostmi působícími v Číně, pokud jde o výhledy čínského trhu pro nadcházející rok.

Podle britských oficiálních údajů se celkový obchod se zbožím a službami mezi Británií a Čínou v roce 2022 zvýšil o 18,3 % na 111 miliard liber (142 miliard amerických dolarů) a britský vývoz do Číny vzrostl o 37,7 % na 37,6 miliardy liber (48,3 miliardy dolarů).

»Nyní, když je obchod mezi Spojeným královstvím a Čínou na rekordní úrovni … jsme v nové fázi,« řekl agentuře Xinhua.

Cowper-Coles poznamenal, že britští podnikatelé doufají v posílení vztahů mezi Čínou a Velkou Británií způsobem, který bude prospěšný pro obě strany, a uvedl, že toto spojení »není jen pro obě země, ale pro oba národy«.

»V konkrétních odvětvích v Číně může Spojené království hrát velmi důležitou roli,« uvedl Cowper-Coles a dodal, že »přechod na čistou energetiku« může Británii nabídnout obchodní příležitosti na čínském trhu. »Vydáváme se společně na velkou cestu, na přechod k udržitelnějšímu hospodářskému rozvoji,« dodal.

Kromě kosmetiky a pokročilých výrobních zařízení, které jsou v Číně populární, existují i další oblasti, v nichž mohou britské společnosti využít potenciál, jako je zdravotnictví, přírodní vědy, nové modely spoření a správa majetku, dodal.

Podle něj mají čínské společnosti také příležitosti investovat v Británii. »Čína má před světem náskok ve vývoji technologií 21. století, zejména zelených technologií, ať už jde o solární panely, větrné turbíny nebo elektrické baterie,« uvedl expert.

Pokud jde o bilaterální vztahy, poznamenal, že úroveň porozumění by se měla zvyšovat »nejen mezi našimi představiteli, ale i mezi našimi školáky, a to podporou studia čínské civilizace, nejen studia čínského jazyka«.

»Jsou to dvě velké země, dvě velké civilizace, které by měly být vzájemně propojené,« řekl.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy